Зростання цін допоможе українській економіці
Державна служба статистики (Держстат) оприлюднила дані про зростання цін на споживчі товари та послуги за 2013 рік
Так, за даними статистики, за підсумками 2013року індекс споживчих цін до грудня 2012 року становив 100,5%. Тоді як за підсумками 2012 року спостерігалася дефляція. Ціни на споживчі товари та послуги, порівняно з груднем 2011 року, знизилися на 0,2%.
При цьому протягом останніх трьох місяців 2013 року спостерігалося незначне зростання цін. Так, за підсумками жовтня ціни у порівнянні з попереднім місяцем зросли на 0,4%, у листопаді до жовтня — на 0,2%, у грудні до листопада — на 0,5%.
На думку економічних аналітиків, ці дані дають підставу говорити, що Національному банку спільно з Урядом поступово вдається вийти з дефляційної спіралі, в якій знаходилась українська економіка з середини 2012 року.
На те, що економіка почала виходити з дефляції, вказує і зростання базового індексу споживчих цін (БІСЦ). У листопаді 2013 року, порівняно з груднем 2012 року, БІСЦ не змінювався, а в грудні виріс на 0,1%.
Аналітики пояснюють важливість БІСЦ для економічного аналізу інфляційних процесів тим, що цей індикатор являє собою розрахунок інфляції за споживчим кошиком, але без урахування особливо мобільних інфляційних складових — електроенергії, палива та продуктів харчування. Оскільки ці показники можуть змінюватися в ціні оперативно, і вони залежні від низки ситуативних і сезонних чинників, то їх «відсікають», щоб отримати чистий показник інфляції.
Водночас аналітики з обережністю ставляться до прогнозів індексу споживчих цін у 2014 році. Вони звертають увагу, що в 2013 році найбільшою мірою зростали ціни монополістів. Зокрема, ціни на залізничні пасажирські перевезення зросли на 12,1%, на автодорожній пасажирський транспорт — на 4,7%. І це при тому, що ціни на паливо і масла знизилися на 3,6%. Квартплата зросла на 2,1%. На 10,1% зросли також ціни на алкоголь і сигарети, що аналітики пов’язують із зростанням акцизу на ці товари.
Все це вказує, що індекс споживчих цін у 2014 році хоча й зросте порівняно з 2013 роком, але менше, ніж заплановано в проекті Держбюджету на 2014 рік.
Економіці може допомогти тільки повне вигнання з країни цієї влади,які вже і так все розікрали.
Нашей экономике ничто не поможет! Нельзя помочь тому чего НЕТ!!! Тактика разворовывания и вывоза за рубеж