Зоряне небо від телескопу Hubble. Тепер у київській галереї
Brucie Collections – єдина в Києві галерея, що спеціалізується винятково на фотографії. Від 20 червня і до 25 серпня тут відбувається виставка житомирського фотохудожника Антона Янкового «Відкритий простір»
Професійний фотограф відомий тим, що заснував проект «PHOTO-TRAVEL» та клуб художників «Фотосфера» у Житомирі. Якщо вже без іноземних термінів, Антон – це митець, який творить під час подорожей. Він підбирається туди, де краще видно зорі, їх і знімає… Фотографії для виставки зроблено в Непалі, там де за хребтом Гімалаїв найкраще видно Чумацький шлях. З легкої руки фотохудожника на Чумацькому шляху постають будинки, а вулкан Манаслу вивергається… зорями.
Хто з нас не мріяв у дитинстві мати телескоп, аби побачити, як на далекій зірці у футбол грають зелені чоловічки. Коли ми підросли, то дізналися, що у звичайний телескоп ти не те що зелених чоловічків, а й місяця не розгледиш… А ось телескоп Hubble, що літає нашою орбітою, робить просто дивовижні знімки нашої і не тільки галактики. І ось уже 23 роки весь світ спостерігає за зміною картини Всесвіту через призму цих фотографій. Антон Янковий вирішив зробити свою виставку більш науковою, додавши до своїх фотографій знімки, зроблені з Hubble. Щоправда, за красивими картинками розвивається, можна сказати, справжня міжпланетарна битва. Те що для нас – метелик, рибки, краби та лагуни, для Всесвіту – смерть і народження планет, зірок і галактик. На цих фотографіях є найгарячіша зірка Всесвіту (250 тисяч градусів за Цельсієм), найбільш «запилені» туманності й можна побачити галактики через інфрачервоний і рентгенівський спектри. Тож, якщо не бачили зоряного неба зблизька, приходьте подивитися на «містичну гору», туманності «золота рибка», «метелик», «равлик», спалахи зіркотворення, меганові хмари та мозаїку галактичного центру.