Знищили Туполєва, розстріляли малазійський літак
Після катастрофи в Україні множаться порівняння зі Смоленьском
Польща знову згадала Смоленську трагедію, але симпатиків російської версії стало мінімум пише Міхал Гонзьор у виданні «Na: temat».
Так виглядала обкладинка «Gazety Polskiej» кілька місяців тому. Каатастрофа малазійського ліака в Україні призвела до повернення дискусій про замах під Смоленськом.
Для прихильників теорії замаху під Смоленськом справа зрозуміла – це розстріл літака в Україні. Який, найвірогідніше здійснили проросійські терористи, це ще один доказ того, що вони мають рацію. Але, навіть ті, хто в замах не вірять, також проводять аналогії поміж двома катастрофами. Запитую себе: звідки щире обурення, що чорні скриньки знову потрапляють в руки росіян, а справу візьме під лупу МАК, тоді як на час смоленської трагедії таких застережень не існувало?
Росія, Путін, знищений літак, крах, чорні скриньки. Смоленська катастрофа і катастрофа літака малазійських авіаліній на перший погляд дві різні справи, але цих ключових слів було достатньо, аби їх об’єднати в одне ціле. Коментатори роблять це у свій спосіб, в залежності від того що мають на меті: підтвердити, що чотири роки тому вбито Леха Качинського та інших пасажирів президентського Туполєва, чи лише довести, що російське слідство після 10 квітня було суцільним і великим фарсом.
«Остаточна компрометація»
Середовища “Gazety Polskiej” i тижневика “wSieci” сумнівів не мають. Тим, які сумнівалися в замаху повинні відкритися очі, а ті, хто в смоленській справі боронили уряд Туска, стали вкотре скомпрометованими. Рішуче з цього приводу висловився Міхал Карновський (аналітик газети «Polska The Times» – авт.). Після того, коли американський президент закликав до негайного забезпечення доказів з місця трагедії в Україі, а експерти вимагають заангажування міжнародної комісії, підкреслив передбачуваний контраст із поведінкою польських керівників після 10.04.2010.
«Польский прем’єр на місці смерті польського президента ледь стримував задоволення поруч із головним підозрюваним ( Путіним – авт.), а першим рефлексом нинішнього президента стало перехоплення влади ірозкриття існуючих сейфів» – стверджує Карновський.
Він також пише про « жалюгідню групу, що здійснювала смоленські маніпуляції» на чолі з Мацєєм Ляскем, керівником Державної Комісії з рослідування повітряних інцидентів, який сказав в ефірі «TVP Info», що російський МАК має право, аби розслідувати катастрофу в Україні.
Міхал Карновський: «Що може вбачатися панові Ляску в цих аргументах? Хоче, щоб знаходили в рештках жертв московські хірургічні рукавички? Чи прагне, щоб малазійські пілоти виявилися останніми алкоголіками, які самі нарвалися на ракету, що собі спокійно летіла? Чи марить про черговий принизливий анодіновський спектакль ( Тетяна Анодіна – шеф російського МАКу) з воєм переляканих людей у фіналі?
Планує організацію невтішним батькам і матерям інтернет – демонстрацію розтрощених і покалічених тіл найдорожчих людей? А, може, хоче, аби пані Єва Копач могла по старій дужбі відвідати місце катастрофи, щоб потім брехливо присягати рідним, що перекопала замлю на глибину метра»?
У свою чегу Томаш Сакєвіч з “Gazety Polskiej” написав, що українці мають щастя, бо «нікому там не спаде на думку, аби віддавати слідство росіянам». У схожому тоні коментують в Twitter й інші праві польські журналісти.
Только полные идиоты могли поверить в то, что самолет упал сам. ФСБ России не упустила свой единственный шанс убрать все правительство Польши одним ударом- такого второго случая могло потом и не подвернуться. Подрывы домов в Москве и других городах России спецгруппами ФСБ показывают, что этот режим не остановится ни перед чем, а тем более, что так путин захотел.
СУТЬ, ОТ ЭТОГО НЕ МЕНЯЕТСЯ
Пользуйтесь функциональной кнопкой F7. Памагает.
Столько ошибок даже в заглавном абзаце 🙁 Капец. Не смог заставить себя прочитать…
Автору и редактору совет – если в школе не смогли себя заставить учиться, то включите проверки орфографии в текстовом редакторе и перестаньте позориться.