Зменшення податків поліпшить бізнес-клімат в Україні
Зниження кількості податків стане ключовим фактором підвищення конкурентоздатності країни, допоможе впровадженню європейських стандартів у різних сферах економіки. Це підтверджує намір уряду розвивати європейську інтеграцію й після поліпшення ситуації в українській економіці підписати Угоду про асоціації з Євросоюзом.
Розвиваючи досягнення 2013 року щодо поліпшення бізнесу-клімату в Україні, Міністерство доходів і зборів вирішило спростити наявну систему оподатковування, скоротивши кількість податків мінімум удвічі. Це дозволить сформувати ефективні умови для розвитку підприємництва, підвищити інвестиційну привабливість вітчизняної економіки, відновити базові галузі промисловості, активізувати виробництво в цілому, наростити приплив інвестицій.
Спрощення оподатковування простимулює розвиток приватного підприємництва, що є основою економіки розвинених країн з високими соціальними стандартами. Це забезпечить всебічне й комплексне відновлення української економіки, посилить темпи її розвитку, що дозволить поліпшити соціальні стандарти, підвищити зарплати й пенсії.
Виходячи з цих міркувань, Міністерство доходів і зборів в 2014 році має намір домогтися зменшення числа податків в Україні до 9-10, тоді як нині їхня кількість перевищує 20. Раніше, за період з 2010 року кількість податків і зборів в Україні вже була зменшена з 42 до 22, тепер спрощення податкової системи буде продовжено.
Окрім того, Міністерство доходів і зборів збирається запровадити ряд інших заходів, спрямованих на поліпшення в Україні ділового клімату. Зокрема, йдеться про продовження мораторію на перевірки малого й середнього бізнесу — така ініціатива була висунута самим діловим середовищем. Мораторій надасть підприємцям, що працюють за спрощеною системою оподатковування, додаткові стимули для зростання й розвитку, що сприятиме збільшенню відрахувань у бюджет.
Також з 1 січня 2014 року для підприємців буде доступний сервіс електронних перевірок, що дозволяє проводити аудит бухгалтерської звітності дистанційно, без відволікання підприємців від основної діяльності. З 2015 року електронні перевірки стануть доступними для всіх суб’єктів малого й середнього бізнесу, а з 2016 року — також для інших платників податків.
Особливим досягненням Міндоходів у 2013 році стало формування довіри з боку платників податків. За даними соціологічних досліджень, ступінь довіри між владою та платниками становить нині близько 60%. Це гарний заділ для подальшого проведення економічних реформ в Україні. У свою чергу, Міндоходів розраховує підвищити рівень такої довіри в 2014 році з 60% як мінімум до 70%.
Як наслідок, експерти Всесвітнього банку й Міжнародної фінансової корпорації відзначили помітний прогрес України в спрощенні умов ведення бізнесу: наша країна здійнялася в щорічному рейтингу Doing Business відразу на 28 позицій. Якщо в торішньому звіті Україна посіла 137 місце серед 185 досліджуваних держав, то цього року — вже 112 місце серед 189 учасників рейтингу. Найбільшого прогресу Україна домоглася в сфері одержання дозволів на будівництво (країна здійнялася з 183 на 41 місце) і реєстрації прав власності (здійнялася з 197 до 97 місце). Найкращий результат (13 місце) досягнуто по легкості надання кредитів.
В Україні відбулося масштабне впорядкування роботи дозвільних органів: кількість дозволів скорочена майже в 9 разів — з понад 1200 до 141. Видача дозвільних документів здійснюється в дозвільних центрах за принципом «єдиного вікна». На 30% скорочена кількість ліцензованих видів господарської діяльності.
Зараз в Україні створено вже 120 дозвільних центрів, до кінця 2014 року на базі діючих повинні відкритися ще понад 560 дозвільних центрів. Центри адміністративних послуг, які працюють за принципом «єдиного вікна», створені майже у всіх областях, через них видається в цілому 143 види дозвільних документів і надається більше 100 інших адміністративних послуг. Найбільша кількість таких центрів відкрито в Дніпропетровській, Сумській і Київській областях.
Триває робота зі створення зручних і доступних умов для одержання громадянами адміністративних послуг. Зокрема, Кабінетом міністрів реалізується проект надання адмінпослуг через відділення Укрпошти по британській моделі, і з 1 листопада 2013 року громадяни одержали доступ до послуг Державної реєстраційної служби у відділеннях поштового зв’язку на всій території України.
И кто сюда будет вкладывать деньги? Либо наши алигархи которые вывели капитал на Кипр или еще куда либо Россия. Нормальная компания сюда ни ногой особенно после последних событий…