Життя зародилося на Марсі, а на Землю потрапило на метеориті
Нове дослідження підтверджує теорію, що Червона планета була кращим місцем для зародження життя мільярди років тому, ніж Земля
Можливо, всі ми – марсіани
Докази базуються на дослідженні поєднання молекул, необхідного для зародження життя.
Деталі цієї теорії були представлені професором Стівеном Беннером із американського Інституту науки та технології в Джейнсвіллі на науковій конференції в італійській Флоренції, повідомляє ВВС.
Учені давно досліджували, як атоми вперше створили три основоположні молекулярні компоненти живих організмів: РНК, ДНК і протеїн.
Молекули, що поєднуються в генетичний матеріал, набагато складніші, ніж первинний «пробіотичний суп» (на основі карбону), який, на думку хіміків, існував на Землі більше трьох мільярдів років тому. При цьому вважалося, що РНК – рибонуклеїнова кислота з’явилася першою.
Просте додавання енергії, як то тепло чи світло, до базових органічних молекул у «суп» не генерує РНК. Натомість утворюється смола.
РНК має бути утворена формуванням атомів на кристалічній поверхні мінералів.
«Найефективніші для формування РНК мінерали розчинилися б в океанах у давні часи на Землі, але їх було достатньо на Марсі», – стверджує професор Беннер.
Він наполягає, що це дає підставу говорити про зародження землі на Червоній планеті, а вже потім вона потрапила на Землю на метеоритах.
Теорія, що життя зародилося на Марсі, а далі потрапило на нашу планету, озвучувалась і раніше. Але ідея професора дає новий поворот теорії про марсіанське походження земної біосфери.
Червона чи мертва
У Флоренції Беннер презентував результати, що характеризують ключовими для формування живих молекул мінерали, які містять бор і молібден.
Дослідник вказує, що мінерали бору допомагають кільцям вуглеводу формувати пробіотичні хімічні речовини, а потім молібден перебудовує ці молекули у форму рибози, і потім РНК.
Це піднімає питання, як життя почалося на Землі, якщо в її ранні часи умови для формування бору та молібдену були несприятливими.
Вважається, що необхідного для формування РНК бору в ті часи на Землі було недостатньо, а молібдену взагалі не існувало в потрібній хімічній формі.
«Молібден може вплинути на зародження життя тільки за умови високого окислення», – пояснює професор Беннер.
Він стверджує, що молібдену не було на Землі під час зародження життя, тому що три мільярди років тому тут було недостатньо кисню, а на Марсі він був.
«Це ще одне свідчення того, що життя на Землю прийшло з марсіанського метеорита, а не зародилося на ній», – резюмує вчений у коментарі BBC.
Ранній Марс також міг мати сухіше середовище, а це також свідчить на користь зародження життя саме на ньому.
«Докази свідчать про те, що ми всі марсіани, адже життя зародилося саме там, а сюди прийшло на камені», – додав Стівен Беннер.
Він зауважує, що наша планета набагато краща для форм життя. Якщо б гіпотетично вони так і лишилися б на Марсі, не було б про що та кому говорити.