ЖКГ скорочують споживання газу, але тепло обіцяють
Щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, Кабінет Міністрів затвердив Методику визначення технологічного мінімуму споживання природного газу для об’єктів у сфері теплопостачання.
Ця методика, розроблена фахівцями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, гарантує номінальне функціонування підприємств, що виробляють теплову енергію для опалення та гарячого водопостачання.
Розрахунок мінімального обсягу теплової енергії здійснюється з урахуванням норм і вказівок по нормуванню обсягу витрачання палива для опалення житлових та громадських споруд, а також для господарсько-побутових потреб із урахуванням певних вимог. Зокрема, температура повітря всередині закладів охорони здоров’я та дошкільних установ повинна становити +20 °C; всередині загальноосвітніх закладів та житлових будинків +18 °C. Витрачання теплової енергії на гаряче водопостачання розраховується так, щоб температура гарячої води у споживачів становила не нижче +40 °C.
Суб’єкти господарювання у сфері теплопостачання щорічно до 1 січня визначають технологічний мінімум споживання природного газу і подають відповідні дані до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних держадміністрацій, а також у міські держадміністрації Києва і Севастополя та НАК «Нафтогаз України».
На думку галузевих експертів, такий підхід сприятиме запобіганню повного відключення виробників теплової енергії від газопостачання. При цьому безперебійні поставки палива і в повному обсязі НАК «Нафтогаз України» забезпечить тим підприємствам, які виконують договірні умови з оплати використаного ресурсу.
Уряд приділяє значну увагу проблемі скорочення споживання енергоресурсів у сфері житлово-комунального господарства. Вжиті заходи вже дозволили з 2010 по 2013 рік зменшити споживання газу виробниками тепла на 10% — з 11,1 млрд. куб. м до 10 млрд. куб. м. За підсумками поточного року це скорочення має становити ще 5%.