Земляни вперше подолали кордони Сонячної системи
Спеціалісти НАСА повідомили, що американський зонд Voyager-1 вийшов у міжзоряний простір. Аби сягнути межі нашої зоряної системи, апарату знадобилося 36 років. Зараз від нашої планети його відділяють 19 млрд кілометрів.
Один із творців Voyager Ед Стоун ледь стримує емоції: “Ми дісталися туди! Тобто, ми, звичайно, сподівалися на це, коли починали цей проект 40 років тому, але ніхто тоді не знав достеменно, про яку відстань йдеться. І ми не були впевнені, що апарат може пропрацювати стільки, скільки ці два Voyager.”
Інший науковець проекту Ґері Старк пояснює, що зараз “бачить” Voyager-1: “Ми вийшли з зони матерії, що створена під впливом сонця, і зараз ми на абсолютно чужій території. Матерія, яка зараз оточує Voyager, створена не сонцем. Вона створена сусідніми світилами, залишками наднових зірок і тому подібним.”
Voyager-1 і Voyager-2 запустили у 1977 році. Вони мали дослідити Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Після того, як вони впоралися із цим, їх скерували до міжзоряного простору.
Очікують, що їхні елементи живлення припинять функціонувати десь за 10 років. Це означатиме кінець роботи усіх приладів. До наступної зірки Voyager-1 лишається летіти приблизно 40 тис. років.
За матеріалами ua.euronews.com