Затяжні свята стали причиною спаду в українській економіці
Збереження низького попиту і велика кількість свят призвели до різкого спаду промислового виробництва в травні.
За підсумками травня, обсяг промислового виробництва в річному обчисленні скоротився на 9,3%, тоді як у квітні – тільки на 2,2%. Такого значного скорочення виробництва в Україні не було з 2009 року.
Аналітики головною причиною такого явища вважають затяжні святкові дні.
Наприклад, Олена Белан, провідний аналітик IK Dragon Capital, пояснює цей процес тим, що цього року Пасха і травневі свята практично співпали, а отже робочих днів було менше звичайного. Деякі підприємства майже на пів місяця пішли на канікули.
Проте таке падіння не могло бути спричинено тільки святами – на ситуацію в промисловості впливає також низький попит. За квітень-травень обсяги виробництва в металургії впали на 11,2%, в машино будівництві -18,1%, а в хімічній промисловості -16,2%.
Президент «Украгрохімхолдингу» вважає, що ситуація й надалі буде погіршуватися. Світовий попит падає, а внутрішній ринок знаходиться на дні. Виробникам залишається лиш надіятися на зниження цін на сировину, оскільки світові ціни продовжують падати.
Харчова промисловість, у квітні показавши невеликий ріст, вже наступного місяця впала на 10,2%.
За словами директора аналітичного центру «Украгрокосалт» Сергія Феофілова, харчпром на разі підлягає реформуванню держуправління, а це безпосередньо впливає на роботу цієї галузі. Також у експортерів,особливо кондитерів, є складнощі проникнення на зовнішній ринок.
За підсумками п’яти місяців, спад виробництва сягнув 5,2%- на один відсотковий пункт менше минулого місяця.
Олена Белан прогнозує, що у другому півріччі темпи промислового виробництва коливатимуться біля нуля. І як результат, річний спад в економіці складе 1,5-2%.
Минуло року спад промислового виробництва склав 0,5%.
Вплив на інші галузі економіки України аналогічний. Так, падіння у будівництві з 16,2% сягнуло 17,8%, у сфері транспорту – з 6,1% до 6,5%. Сповільнилися темпи росту роздрібної торгівлі – з 12,7% до 11,6%.
Ситуація не погіршилася хіба що в сільському господарстві – галузь все-ще показує ріст на 5,1%.
Нагадаємо, за минулий квартал, ВВП впав на 1,1%.
За матеріалами: topgorod.com
яйца плохого танцора переводят стрелки на пасхальные яйца?