Запаси індію для сенсорних екранів вичерпалися
Природні запаси металу індію ― ключового компонента сучасних сенсорних дисплеїв, незабаром можуть закінчитися. У зв’язку з цим виробникам плазмових телевізорів, сенсорних телефонів, смартфонів, планшетів та інших пристроїв з прозорими екранами, потрібно освоїти їхнє виготовлення з інших матеріалів. Цю проблему обговорювали у Сан-Франциско 9-11 липня на промисловій конференції Semicon West 2013.
Освоїти новий матеріал ― графен ― в промислових масштабах виробники повинні вже в найближчі роки.
У даний час сенсорні екрани покривають плівкою з оксиду індію та олова. Ці матеріали використовують тому, що вони мають високу провідність і прозорість.
Графен же у мільйон разів тонший за папір. Він настільки тонкий, що вважається двовимірним. Цей матеріал може замінити оксид індію та олова у виробництві електроніки та обчислювальної техніки.
Графен також може істотно підвищити швидкість інтернету, продовжити життя комп’ютерів і служити в якості сенсорного покриття. Він міцніший, ніж алмаз, і проводить електрику і тепло краще, ніж будь-який інший матеріал, що колись був виявлений. Як відзначають вчені, у майбутньому він, ймовірно, зіграє важливу роль у технології виготовлення багатьох товарів.
Крім міцності, графен гнучкий та прозорий. Зв’язки між атомами вуглецю графена можуть бути скручені, розтягнуті і вигнуті до певної міри без порушення. До того ж графен поглинає 2,3% видимого світла, що робить його прозорим і чутливим.
Однак графен має один великий недолік: при перемиканні вимикача в режим «вимк» він не може відключити струм, і електрика буде надходити постійно. Це означає, що графен сам по собі не може служити транзистором.
У даний час, щоб подолати це обмеження, дослідники вивчають можливість «налаштування» графена. Вони хочуть поєднати його з іншими матеріалами.
Іншим недоліком двовимірної алотропної модифікації вуглецю на даний момент залишається його висока вартість в порівнянні з індієм і оловом. І в майбутньому, як вважають дослідники, вона ніколи не стане настільки дешевою, щоб позначитись на виробництві.
За матеріалами epochtimes.com.ua