Замість Криму: Греція очікує 300 тисяч українських туристів
Непроста ситуація в українській політиці й економіці несподівано відкрила нові можливості для подорожей українців за кордон, і особливо – для сімейного відпочинку в Європі. Відмовившись від турів до узбережжя Криму, наші співвітчизники опинилися перед вибором: до якої з європейських країн, з не надто дорогим сервісом і без виснажливих візових «пригод», можна попрямувати цього року на відпочинок разом із родиною?
Одна з таких країн давно стала бажаним напрямком подорожей для багатьох завсідників готелів all-inclusive з України та й просто багатьох українських родин, що вперше виїжджають до морських курортів за кордон. Саме завдяки її привітності, незчисленним туристичним маршрутам та пам’яткам культури, довершеній середземноморській кухні і фантастичному за його красою морю минулого року понад 250 тис. гостей з України вже відвідали Грецію. А цього року, незважаючи на кризу, очікується, що до 300 тис. українців відпочинуть разом із родинами на грецьких курортах: самих лише авіарейсів українських авіакомпаній до Греції влітку буде до 72 на тиждень.
Чим так незмінно приваблює мандрівників з усього світу ця країна 2000 островів на півдні Європи? Аби якомога більше читачів і туристичних агенцій з України дізналися про це, легендарна туристична компанія Club Med (Club Méditerrannée), що свого часу створила такий відомий всім нам формат відпочинку, як all-inclusive, днями зібрала понад 10 представників турагенцій і блогерів та відправила їх у гастрономічний тур до одного з 80 своїх готелів – Club Med Gregolimano.
Містечко Club Med Gregolimano розташувалося у віддаленому куточку найбільшого грецького острова в Егейському морі – Евбеї. Природа, кропітка робота архітекторів і дизайнерів та європейські традиції premium all-inclusive від Сlub Med створили місце, де все сприяє спокою і безтурботному відпочинку і, разом із тим, де можна навчатися і вправлятися ледве не в усіх літніх різновидах спорту: вейкбординг, водні лижі, парусний спорт, пляжний волейбол та, звісно, теніс, пінг-понг, петанк, циркова трапеція та багато іншого. Взагалі, традиції спорту в Club Med – частина філософії компанії: у кожному з готелів гостям доступні безкоштовні заняття і навчання у понад 60 спортивних секціях, за розмаїття спортивних розваг Club Med у 1970-ті навіть отримала визнання як найбільша спортивна академія у світі. На величезному пляжі в Gregolimanо в оточенні гір можна усамітнитися, а найчистіше море і бунгало, що немовби потопають у хвойному лісі, дозволяють забути про всі свої турботи. Завдяки розумному плануванню містечка й окремому розкладу спортивних занять і розваг, клубних вечорів і запальних вечірок, у Gregolimano однаково затишно почуваються і дорослі, і діти.
Історія компанії, яку із захопленням прослухали учасники туру під час екскурсії, виявилася багатою на події. Club Med запропонувала свого часу інновації, що перевернули всю історію світового туризму, а вперше про неї почули понад 60 років тому. У далекому 1950 році завдяки мрії та ініціативам 2 людей, засновників компанії Жерара Бліца і Жильбера Тригано, з’явилось перше містечко Club Méditerranée Alcudia Beach на о.Майорка ( Балеарські острови , Іспанія ). Здалеку схоже більше на наметове містечко, ніж на сучасні розкішні готелі, Arcudia Beach тим не менше швидко знайшло баготьох прихильників: до того у виснаженій війною Європі ще ніхто не запропонував організований виїзний відпочинок поблизу моря й подалі від урбаністичних місць. Вже У 1956 році Club Med відкрила своє перше гірськолижне містечко – в Лейзині, Швейцарія, а в наступні мережа Club Med охопила вже всі континенти. Мистецтво активно відпочивати у гарному оточенні й у неформальній душевній атмосфері, де між людьми не існує бар’єрів і умовностей – це стало основою філософії компанії.
Цікаво, що Club Med винайшла і власну систему комфорту: замість традиційних зірок, всі містечка отримали категорію у тризубцях; саме у Club Med, вперше не серед готелів люкс-класу, відкрилися повноцінні дитячі клуби, де діти від 4х місяців розвиваються, граючи разом та з досвідченими вихователями, забувши про все на світі. Тож багатьом учасницям туру до Gregolimano, які самі є молодими мамами, було про що поговорити і на що подивитися.
Та чарівна подорож до Греції не запам’яталася б їм настільки, без знайомства з місцевими шеф-кухарями, що розкрили таємниці середземноморської гастрономічної культури й дієтології, що розвивається в Греції вже понад 4000 років. Так, лише на одному з майстер-класів українські блогери й менеджери з туризму навчилися готувати фуа-гра та традиційні грецькі страви: бугацу, мусаку й галактобуреко. Як розповіли місцеві мешканці, у Греції вас радо приймуть за своїх, якщо ви знаєте на смак та рецепт приготування бодай двох із них. Про любов греків до кулінарії свідчить навіть той факт, що найпершу в історії книгу рецептів було створено саме тут, у Греції, у 330 р. до н.е. Сучасні кулінарні досягнення Греції теж поза конкуренцією: одним із них стала бугаца довжиною понад 20 метрів і вагою понад 250 кг, приготована на першому фестивалі бугаци, що навіть потрапила до Книги рекордів Гіннеса.
Gregolimano став для гостей гастрономічного туру містечком з країни легенд і міфів, до якої прагнеш повернутися знову і знову.
Про те, які розваги чекають на вас та ваших близьких у Gregolimano та інших містечках Club Med цього літа, можна дізнатися на http://www.clubmed.ua/ та www.facebook.com/ClubMedUkraine.
Греция ждёт, а у хохлов грошей нема. Разве что в долг. Но Греция не Россия, в долг не отпускает. Так что голодранцы, жрите каштаны и купайтесь в Днепре.
І чого це хохли так переймаются Кримом? Чи кримчані тупіше за хохлів?
ну и правильно, деньги теже но сервис и впечатления разные
Таки да… В Турцию на август в более-менее приличных отелях уже местов нет! 😉
Увы, господа крымчане, увы…