Залишилось 20-30 років. Яким професіям загрожує зникнення?
Технічний прогрес та зростаючі людські потреби призводять до появи нових професій та поступового зникнення старих. Неймовірно, але за оцінкою Мінпраці США, дві третини нинішніх школярів у 2025 році займатимуть такі робочі місця, яких досі ще не вигадали.
Сайт staff.com вирішив визначити, які професії скоро опиняться за бортом. До непотрібних першими попадуть таксисти, бухгалтери, туроператори та перекладачі.
Між іншим, в інших країнах теж роблять подібні прогнози, які рідко співпадають. Так, в Росії за результатами опитування першими ризикують зникнути кондуктори, бібліотекарі, листоноші, телефоністи та журналісти. Американські ЗМІ “вимираючими видами” назвали журналістів, радіоведучих, ювелірів, фермерів і навіть програмістів!
Туроператори зникнуть до 2025
В ідеалі, через 10 років люди будуть заходити до онлайн-турагентства і вводити необхідні параметри, а сайт за потреби поставить уточнюючі питання. І вже через мить всі відповідні запиту варіанти висвітляться на екрані.
Помічники юристів (2026)
Юристам буде простіше користуватися авто-помічниками, які швидкі в роботі, знають більше, не відпрошуються в особистих справах та не йдуть на лікарняний.
Бухгалтери (2028)
Бухгалтерські програми на основі штучного інтелекту стануть настільки сильними і доступними, що люди не зможуть конкурувати з ними.
Перекладачі (2031)
Експерти передбачають, що система перекладу усної мови стане такою точною, що не відрізнятиметься від роботи кращих перекладачів. Так, «людський» переклад стане непотрібним.
Співробітники парківок (2028)
Нові технології замінять нерентабельну роботу паркувальників.
Авіадиспетчери (2038)
Помилки авіадиспетчерів часто призводять до катастроф. Тому не за горами ті часи, коли людей замінять комп`ютери.
Таксисти (2038)
Машини з автокермуванням стануть масовим продуктом. Таким чином, таксисти стануть зайвими.
Поза тим, директор кадрового центру «Моя робота» Наталія Стегнієнко вважає, що таксисти залишаться і через 25 років, бо навряд до того часу всі пересядуть за кермо, а наявність у кожній сім`ї машини з «автопілотом» дуже малоймовірна. Так і парківники теж нескоро зникнуть. Стосовно комп`ютеризації всього і вся, то, наприклад, бухгалтерам різні програми дійсно спростили життя, але дуже сумнівно, що компанії найближчим часом зможуть обійтися без них. Планування бюджету, оптимізація оподаткування і т. д. – тут необхідний саме людський мозок.
Але ось на телебаченні ситуація буде сумною – всі поступово підуть в он-лайн. Так, наразі дуже великим став попит на розробників та дизайнерів сайтів. Разом з поширенням інтернет-видань зникатимуть друковані видання.
За матеріалами lenta-ua.net