Закон про амністію вступив у силу, але барикади на місцях
У неділю, 2 лютого, набув чинності закон “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб у зв’язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань” № 737-VII, який неофіційно назвали “законом про амністію” або “про заручників”, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ
Закон № 737-VII авторства депутата-“регіонала” Юрія Мірошниченка, який було ухвалено на позачерговій сесії Ради 30 січня, передбачає припинення кримінального переслідування учасників масових акцій протесту, які захлеснули Україну з кінця листопада 2013 року в обмін на те, що вони повинні звільнити зайняті в рамках протестів транспортні комунікації та будівлі органів держвлади влади та місцевого самоврядування (зокрема, у Києві – будівлі КМДА і вулиці Грушевського).
Відповідно до закону, протестувальникам на звільнення зайнятих об’єктів дається 15 днів – починаючи з дня, що слідує за днем опублікування документа (закон було опубліковано в суботу, 1 лютого). Якщо будівлі та комунікації не звільнять або факт звільнення не підтвердить генпрокурор своїм оголошенням на сайті Генпрокуратури, амністія щодо учасників Майдану чинності не набуде, людей з-під арешту не випустять.
Зокрема, генеральний прокурор, відповідно до закону, дає “зелене світло” амністії для затриманих активістів виключно в тому випадку, якщо, на його думку, – опозиція разом з протестуючими повністю виконає наступну сукупність умов:
1) звільнять всі захоплені будівлі або приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування (у всій країні, не тільки в Києві) та допустять до робочих місць співробітників цих установ (тобто будинки звільнять і не блокуватимуть зовні);
2) розблокують транспортну комунікацію на вулиці Грушевського в Києві;
3) розблокують вулиці, площі, провулки та бульвари по всій країні, крім тих, де проходять мирні акції протесту.
Опозиція цей варіант закону не підтримала – вона наполягала на звільненні учасників протестів без будь-яких умов. Подібної думки дотримуються і в Євросоюзі. В опозиції наполягають, що висунуті в законі умови не відповідають вимогам Майдану, тому масові акції протесту продовжуватимуться, а барикади залишаться на своїх місцях.
За матеріалами news.liga.net