Західні банки намагаються позбутися російських кредитів
Побоюючись ескалації кримської кризи, західні банки намагаються позбутися російських кредитів, повідомляють ЗМІ
Бізнес із Росією стає для західних компаній та банків дедалі більш ризикованим. Через це у фінансових колах повідомляють про палке бажання банків позбуватися російських кредитів у своїх портфелях, пише інформагентство Reuters.
“Багато банків нині нервують, на кредитному ринку з’явилась маса російських найменувань, які банки пропонують віддати за хорошими цінами”, – сказав агентству один з торгівців на біржі у четвер, 20 березня. Маються на увазі кредити, видані як банкам, так і підприємствам. Мова йде не лише про проблемні цінні папери, а й про кредити із доброю репутацією. Ціни на російські кредити вже серйозно впали, констатує інформаційне агентство. Ймовірно, ними зацікавляться гедж-фонди та інші інвестори, які грають на ризик.
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poors у четвер погіршило прогноз суверенного рейтингу Росії зі “стабільного” до “негативного” у зв’язку з можливими санкціями ЄС та США. Про це сказано у повідомленні агентства. Як відзначає S&P, “підвищені політичні ризики і перспективи санкцій можуть призвести до зниження потенційних інвестицій, підвищити відтік капіталу і додатково ослабити економічні показники, що і без того погіршуються”.
Крім того, на думку оцінщиків, економічне зростання у Росії у цьому та наступному роках знизиться. Великий профіцит торговельного балансу РФ, який є результатом експорту нафти й газу, може повністю зникнути до 2015 року, сказано у повідомленні.
Останніми днями країни Європейського Союзу та США в зв’язку з анексією Росією Криму вже застосували проти Росії деякі економічні санкції. Зокрема, Франція та Німеччина припинили військову співпрацю із російським урядом.
Щоправда, в західноєвропейських промисловців все ще існує занепокоєння щодо відмови від співпраці з російськими підприємствами. Однак інвестори вже знайшли альтернативи капіталовкладенням у Росії. Зокрема, німецька автопромисловість у разі ескалації конфлікту може перенести виробничі потужності з Росії до країн Азії або Латинської Америки, заявив впливовий лобіст автомобільної галузі, кервник Економічної ради при правлячій партії ХДС Курт Лаук.
За матеріалами dw.de