За продажем зброї Україна залишається у світових лідерах
Підприємства-учасники Державного концерну «Укроборонпром» збільшили обсяги промислового виробництва на 35% порівняно з аналогічним періодом 2012 року — до 9,5 млрд грн. Обсяги реалізації продукції державної корпорації в січні-вересні зросли на 29,3% — до 10,1 млрд грн. У загальному обсязі продажів частка експорту склала 8 млрд грн (79,2%), що на 47% більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року.
Сукупний прибуток підприємств-учасників «Укроборонпрому» за підсумками дев’яти місяців 2013 року склав 0,6 млрд грн.
За словами експертів, така позитивна фінансова динаміка свідчить про те, що підприємства Держконцерну «Укроборонпром» мають достатній технічний і науковий потенціал, щоб утримувати високі позиції України в рейтингу світових лідерів постачальників зброї.
За даними рейтингу Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу, Україна посіла дев’яте місце серед найбільших експортерів зброї за підсумками останніх п’яти років (2008–2012 р.). Обсяг експорту склав 3,087 млрд долл. США (2% від загального числа світових поставок).
На думку експертів, продукція військового призначення, вироблена українськими зброярами, відповідає кращим світовим зразкам і може конкурувати на світових ринках. В Україні є повний замкнутий цикл військової авіаційної промисловості (лише сім країн світу здатні з нуля спроектувати військовий літак), а «Мотор-Січ» є світовим лідером з будівництва авіадвигунів для військової авіації, у якого немає конкурентів за ціною, якістю і строкам виробничого циклу випуску продукції.
У той же час, наша країна має найсучасніші розробки радіолокаційного устаткування, засобів протиповітряної оборони (ПВО), ракетно-артилерійського озброєння й систем активного бронетанкового захисту.
Основними споживачами продукції військового й спеціального призначення українського виробництва залишаються країни Азії, куди поставляється 47% усього експорту. Ще 23% обороту припадає на держави Африки, 21% — СНД, 6% — Європи і 3% — Америки.