«За мной, читатель! Кто сказал тебе, что нет на свете вечной любви?»
У Музеї Михайла Булгакова святкують день народження письменника
Хто знає, що цегла просто так на голову не падає, що факт – найвпертіша у світі річ, а осетрини другої свіжості не буває, звісно, є прихильником Булгаківської творчості. Сьогодні у фанатів «Майстра і Маргарити» – подвійне свято. 15 травня виповнюється 122 роки від дня народження Михайла Афанасійовича. І саме 22 роки Музей Булгакова на Андріївському узвозі відкрив свої двері для відвідувачів. Це привід якщо не хильнути чарочку чистого C2H5OH (пам’ятаєте класика: «…разве я позволил бы себе налить даме водки? Это чистый спирт!»), то, принаймні, відсвяткувати день народження великого киянина в його музеї.
Сьогодні вхід до Літературно-меморіального музею письменника – вільний. Власне, святкування починається о 18:00. Біля пам’ятника Майстрові на узвозі відбудуться традиційні Булгаківські читання. Всім бажаючим пропонують прочитати уривок із творів письменника, перекладених 36 мовами світу, на своїй рідній мові. У музеї можна ознайомитися з унікальними експонатами: сімейними листами й поштовими листівками, фотографіями, автографами та прижиттєвими виданнями класика. Але найголовніше — танці, точніше, фокстрот.
Танок цей винайдено 1914 року. Дружина Булгакова Тетяна Лаппа розповідала, що фокстрот танцювали і в них удома. У Грибоєдова та на воландівському балі звучить фокстрот «Аллілуйя» американського композитора Вінсента Юманса, який був тоді надзвичайно популярним у СССР. Саме ритм фокстроту стане чудовим супроводом до прочитання знаменитих неспалених рукописів.