Як живе цар: Путін не користується інтернетом, їсть з рук Гундяєва та особисто цензурує пресу
Російський цар починає працювати лише по полудню, читаючи повідомлення таблоїдів. Їсть лише страви надіслані патріархом Московської Церкви, а в закордонних вояжах возить із собою запас продуктів. Прочитайте, як виглядає життя Путіна
Американський письменник Бен Юдах протягом трьох років розмовляв з людьми з оточення Путіна, збираючи матеріали до книжки «Крихти імперії. Як Росія закохалася і розлюбила Володимра Путіна». Дістався до його колишніх і нинішніх міністрів, радників, секретарів, людей з оточення і прислуги. Багато з них погодилися розповісти про керівника лише на умовах анонімності, бо остерігаються репресій. Однак на підставі зібраних даних Юдах опублікував в американському„Newsweeku” текст про щоденне життя Володимира Путіна. Пропонуємо широкі фрагменти про життя людини , яка сіє страх в Європі.
З погляду Юдаха випливає, що Путін прокидається дуже пізно, а снідає одразу після полудня. Страви не є особливо вишуканим: завжди має бути «творог», до цього омлет – схоже, що російський президент впадає за перепелиними яйцями, часом на стіл потрапляє вівсянка. Запиває овочевими соками. Усі продукти постачаються з господарства, що належить патріарху російської церкви Кирилу.
Після сніданку Путін наказує скликати міністрів, а сам йде до басейну. Займається на самоті: насамперед швидкий кроль, потім тренажери, де найбільше любить підіймати вагу. Зазвичай, це забирає у нього дві години. Бо президент також полюбляє брати тривалу ванну. Завжди відмінно підбирає індивідуальні костюми з консервативних кольорів, а до них краватки у відповідних тонах.
Ранковий розрух президента триває довго. Бо Путін любить працювати до пізньої ночі – стверджуть співрозмовники Юдаха.
Що визначає вождя Кремля?
Під час того, коли Путін працює над мязами і регенерує сили, у відведених для очікування залах його підмосковного палацу збираються «дворяни». Рідко підходить до них вчасно. Зазвичай змушує їх чекати. Три, часом чотири години, спостерігаючи за допомогою прихованих камер за їхньою поведінкою.
Сам приступає до праці за великим деревяним бюро. Як пише «Newsweek», одержимий на пункті інформації, тому найпершими лягають на столі три шкіряних портфелі із тиснення з двоголового орла. Перший – підготовлений Федеральною Службою Безпеки (ФСБ), що стоється ситуації в країні. Другий – це інформація зі світу підготовлена розвідкою (СЗР). Зрештою, останній стосується ситуації в армії і службах.
Однак, як читаємо в «Newsweek», кремлівський лідер найбільше уваги присвячує не розвідувальним рапортам, а аналізу преси. Пріоритет мають російські медіа. Їхній перегляд Путін починає з таблоїдів, які читають мільйони: «Комсомольска правда» і «Мсоковський комсомолець». Президент хоче знати ппро що пишуть в колонках чуток, як люди реагують на події, які суспільні настрої. Потім читає цензуровані тижневики опитування: «Вєдомості» і « Комерсант». – Схоже, що його винятково цікавить те, що в «Комерсанті» написав журналіст Андрій Колєсніков. Пізніше читає найменш істотне – закордонну пресу. Її контент йому готує президентська адміністрація і міністерство закордонних справ. Не приховують неприємних новин і неприхильних коментарів. Президент має знати, як сильно демонізує його закордон. Матеріали з німецьких газет не перекладаються, бо Путін – колишній резидент КДБ в Дрездені – побіжно володіє цією мовою.
Умови праці
Путін не прихильник сучасних технологій. Коистується червоними папками з документами, телефонує із зашифрованих телефонів безпосередньо прямих ліній із співрозмовниками, які збереглися з часів СРСР.
Інтернетом користується дуже рідко, бо, як стверджують співрозмовники «Newsweek», не завжди дає собі ради з комп’ютером. Щоразу відкриває десятки віконець, а потім губиться в навігації. Проте час від часу запопадливі радники показують йому опубліковані в мережі сатиричні відео на його тему. Аби знав , як його пародіюють.
Особи з оточення кремлівського самодержця стверджують, що за останні роки життя Путіна обросло церемоніями. Щоднною рутиною є 15 –ти хвилинні зустрічі, які заздалегідь планують за кілька місяців,а той років. Виконує її без особливого ентузіазму. Бо більшість цих зустрічей не мають особливого значення. Бо що може відбутися після зустрічі з принцом Бахрейну чи нагородження бронзовими медалями героїв праці або ознайомлення з розвитком національної космічної промисловості?
Усі зустрічі, які лише можна, Путін здійснює у своїй резиденції – оточеному парком палациком в Ново – Огарьово, за 24 кілометри на захід від Москви. Російську столицю Путін не любить. Через це зустрічі у Москві обмежив до можливого мінімуму – прибуває до Кремля лише в тому випадку, коли потрібно вразити помпезністю: багатством інтер’єру, кришталевих люстр і величезних дзеркал. Якщо потрібно, моє можливість доїхати до Кремля майже за 25 хвилин, бо спеціально для нього очищають маршрут руху.
Путін працює і в суботу, і в неділю, хоча тоді його розпорядок денний менш впорядкований. Має час на післяобіднє вивчення англійської мови. «Одним зі способів вивчення англійської є спільне розспівування пісень, що допомагє президентові опанувати труднощі вимови англійських слів» – пише «Newsweek».
Сам Путін стверджує, що працює більше аніж якийсь інший московський лідер з часів Сталіна.
В подорожах
Жоден з його попередників не подоржував, не вів переговорів і не знав стільки про Росію як він. Коли Путін вирушає в подорож, стартують три літаки. Перший летить заздалегідь для розвідки і підготовки візиту, наступний перевожить його автокортеж, а вже третій президента і його делегацію. Цей авіафлот підіймається з летовища не менше п’яти разів на місяць. Путін прагне побувати усюди: в промисловому Омську, у лісах Карелії, на зустрічі в Астані.
Однак, як пише «Newsweek» часто – густо ці економічні візити сильно відрежисовані. Губернатори провінцій роблять усе аби задовольнити шефа і не рідко дуже підбарбовують реальність. Скажімо, як це було в Суздалі, де гниючі деревяні будинки прикрили кольоровим брезентом з яскравими малюнками фасадів.
Під час візитів Путін не балакучий. Немає потреби усміхатися, не робить зустрічей ввічливості, не випиває. Завжди навколо нього перебуває біля 10 осіб, через що ніхто не може до нього підійти ближче трьох метрів. Коли перебуває у приміщенні інші політики розмовляють пошепки.
Інакше виглядають закордонні візти. Відповідні служби і розвідка планують з величезним випередженням в часі. Група, що готує приліт президента на місце прибуває за місяць раніше. Готель в якому заримується Путін, ґрунтовно перевіряється, включно з тим, чи не існує можливість біологічного отруєння ванної кімнати. Потім велика частина президентського двору прибуває на місце за тиждень перед ним. До готелю приїздять російські кухарі, прибиральники, кельнери а також дві тонни страв. Зазвичай оточення Путіна займає майже 200 номерів. У готелі резервують для свого шефа спеціальний ліфт. Номер в якому розміщається Путін, ретельно перевіряється і пломбується.Вилучаються готельні рушник і туалетні засоби, їх замінють косметикою і засобами гігієни спеціально привезеними з Кремля. До номера ніхто не має права увійти перед президентом. Про це дбає спеціальний загін охорони.
Під час зустрічей президент не може бути пригощений господарською їжою, чи стравами іншого президента. Найбільше проблем виникає у країнах з багатими кулінарними традиціями. З привезених з Росії продуктів готують їжу російські кухарі, добре перевірені ФСБ і СЗР, а перед поданням Путіну ще й дегустують.
Вільний час
Путін, коли не працює, читає книги. Найохочіше історичні. Уважно вивчає товсті томища про Івана Грозного, Катерину ІІ, Петра Великого. Так само в 2006 – му році з великим завзяттям перечитав повість «Санька» Захара Прілєпіна. В цьому трилері йдеться про те як представники робітничого класу борються із чеченцями а в кінці звільняють кабінет губернатора від злодіїв за допомогою автоматів. Прислуга також стверджує, що йому подобається фантастична книжка «Третя імперія». Де йдеться про царя Володимира ІІ, який у 2054 му році об’єднає руські землі.
Путін – що особливо підкреслює “Newsweek» – більше аніж читання любить спорт. Грає в хокей, коли тільки може. Одягає каску бере в руки клюшку і викочується налід. Зазвичай грає з командами, які складаються з охоронців – його й Мєдвєдєва ( хоча останній рідко відвідує ігри). Учасники команди Путіна можуть під час гри кричати до нього по імені.
Присутність на трибунах під час цієї гри вважається честю. Запрошення на матч – це показник близьких стосунків з президентом. Тому поспостерігати приходять найбільш наближені. Більшість – це старші товариші, роками перевірені знайомі ще з Петербурга. Можна сказати, що їм довіряє, бо були з ним тоді, коли працював віце-губернатором Петербурга. Віддавна їх поєднували електрокабелі на дачах і дешеве м’ясо на шампурах. Тепер вважають, що заслужили на усі привілеї. Колись називать Путіна «шефом». Тепер кажуть на нього «цар».Нинішні товариші – це бізнесмени, які керують державними концернами. Частині з них заборонено вїзджати до США. Як, скажімо, братам Аркадію і Борису Ротенбергам чи Генадію Тімченку.
Родина
Путін не має родинного життя. Його батьки не живуть, з дружиною розвівся після довгих поділів майна, дві його доньки живуть за кордоном. Ходять плітки, що ночами президента відвідують модельки і гімнастки, але жоден з дворян не хоче цього підтверджувати.
Ще відомо, що Путін любить звірей.Особливо непокірних. Любить товариство свого чорного лабрадора, полюбляє полювання, чергові польоти вертольотом над тундрою в пошуку тигрів і ведмедів, яких вважає найбільшою красою Росії.
Матеріал «Newsweek.pl» переклав Володимир Олійник
Всі до одного президенти мають величезний штат охорони і персональних кухарів. Чи це не говорить про те,що УСІ- не впевненні в безпеці?
Одна не мала охорони- Беназір Бхутто( вірила в те,що лише Аллах може вирішити, кому жити) і що? Загинула від нападників.
Це нормально на такому рівні.І переживає не так завжди сам президент, як відповідні органи. Це- їх робота.
ІмІІІІІджу, мабуть?
Один назбирав пліток, а інші- з задоволенням прокоментували.
Серед знайомих у мене були й такі,хто в гостях НІЧОГО не їв і такі є,що встають не раніше 13-14 год,бо лягають о 3-5 ранку( подружжя архітекторів). Ну, і що? В чому тут ненормальність?
Мені Путін подобається. В порівнянні з тими, кого МИ обираємо,- непорівнянно розумніший і дипломатичніший.
жах! людина неадекватна! “собиратель русских земель”. Він взагалі не переймається нічим, окрім свого імеджу. Він повинен бути “мачо”. Дристачо.
зразу помітно що хворе на голову. Нормальна людина навіть президент не буде так боятися за своє життя. Він як і янукович трясуться над своїм життям і бояться смерті більші ніж інші. Вони воліють загубити весь світ аби лише вони жили. Це явно ненормально.
корче сплошная безвкусица и боязнь.