Як спроститься процедура вступу до вишу цього року
В Україні стартував перший етап вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів.
З понеділка випускники повинні зареєструвати особистий цифровий кабінет на спеціальному сайті Міністерства освіти та науки України. В ньому, окрім особистих даних, абітурієнтам треба буде ввести дані сертифікату незалежного тестування та шкільного атестату.
Як зареєструвати електронний кабінет абітурієнта
Для реєстрації електронного кабінету абітурієнта потрібно перейти на сайт ez.osvitavsim.org.ua.
На ньому вказати наступну інформацію: адреса електронної пошти, яка буде логіном для входу в кабінет, пароль, дані сертифіката ЗНО, а саме номер з семи цифр, пін-код та дату отримання, дані атестата про повну загальну середню освіту та його середній бал.
Останній випускник має розрахувати самостійно. Він обчислюється 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Для допомоги на сайті доступний калькулятор. Реєструвати кабінети та заповнювати заяви мають вступники на бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування, а також молодшого спеціаліста на базі 11 класів. Зареєструватися можна буде до 25 липня, а з 12 через кабінет уже можна буде подавати заяви на вступ до вишів.
Підрахунок середнього балу
З цього року реєстрація електронного кабінету абітурієнта обов’язкова для всіх, хто хоче вступити у вищі навчальні заклади, повідомив генеральний директор директорату вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров. За весь період реєстрації абітурієнти зможуть подати 7 заяв у різні виші.
Також вони можуть вибирати 4 спеціальності, які хочуть освоїти, додав Шаров. Цьогорічна система вимірювання середнього балу була вдосконалена.
Як пояснив експерт з реформи освіти Реанімаційного пакету реформ Володимир Бахрушин, така система повинна спростити подачу документів абітурієнта до вишу, а вступним комісіям – перевірку документів. Також це може допомогти зменшити вплив атестаційних комісій на вступ абітурієнтів, підкреслив експерт.
Нагадаю, що раніше експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти знизила прохідний поріг для тесту зовнішнього незалежного оцінювання. Ця норма торкнулася таких дисциплін, як математика, українська мова, іноземні мови та біологія.
За матеріалами nv.ua