Виконавча влада звітуватиме перед громадськістю
Виконання Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні буде контролюватися громадськими інститутами та організаціями. Порядок проведення планування та моніторингу заходів з реалізації Стратегії затверджений Кабінетом Міністрів.
У середу на своєму засіданні Кабінет Міністрів затвердив Порядок планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Тим самим Уряд впроваджує в життя План заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії, затверджений Президентом України 25 червня 2013 року.
Тепер виконавча влада зобов’язана не просто публікувати План заходів щодо реалізації Стратегії на рік, що є основою для встановлення демократичного співтовариства в державі, а й надавати звіт за результатами моніторингу його виконання.
Всі ці дії, як встановлено Порядком, будуть проводитися із залученням громадськості. На думку урядових експертів, встановлений Порядок сприяє кращому контролю з боку громадськості за проведеними та ініційованими виконавчою владою заходами. Що демонструє проєвропейську спрямованість розвитку інституту громадянського співтовариства в Україні, у тому числі, в сфері самоорганізації та самоврядування на місцях.
Кабінет Міністрів визначив, що протягом місяця після набрання чинності цією постановою органи виконавчої влади зобов’язані оприлюднювати проекти Планів заходів із реалізації Стратегії на наступний рік.
Порядок встановлює завдання і терміни впровадження в життя стратегічних пріоритетів державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, а також контроль за своєчасним виконанням. Зокрема, органи виконавчої влади зобов’язані щорічно до 15 листопада розробити та оприлюднити на офіційних веб-сайтах проект річного Плану заходів із реалізації Стратегії на наступний рік.
План заходів затверджується лише після публічного громадського обговорення його проекту та оприлюднюється з підсумками обговорення до 1 лютого на офіційних порталах.
Експерти переконані: щорічний моніторинг реалізації Стратегії, який проводиться виконавчою владою на місцях із залученням громадських інститутів і організацій, буде найкращим способом сприяння швидкому встановленню базису для розвитку громадянського суспільства.