В економіці України з’явилися ознаки дефолту
Коли виходиш із відпустки, зазвичай відчуваєш катастрофічний брак грошей. Мабуть, зважаючи на завершення «червоного» відпускного сезону, інформаційний портал «Банки.ua» вирішив з’ясувати, які прикмети і фінансові забобони найпоширеніші в Україні. Ми вважаємо цей список неповним, тож вирішили його розширити.
За що купили – за те продали!
Насамперед люди вважають, що гроші найкраще притягуються або грішми, або коштовними металами. Тому для притягування багатства жінки повинні носити багато золотих прикрас, а чоловіки можуть використовувати запонки чи затиск для краватки із золота.
Гаманець має бути червоного чи золотого кольору. Чоловікам підійде портмоне з червоним або золотим внутрішнім оздобленням чи хоча б зі смужкою такого кольору.
Щоб водилися гроші, необхідно носити в гаманці певним чином складену купюру номіналом $1.
Також у гаманці має лежати залізна гривня – бажано, монета з особливою історією або випущена малим тиражем.
У гаманці має бути ідеальний порядок. Купюри необхідно розкладати виключно за номіналом. Крім того, вони повинні лежати лицьовою стороною на схід.
(Відверто кажучи, ми цього «фен-шуйського» пункту не зрозуміли, але, як кажуть, за що купили, за те продаємо!)
Бажано насамперед витрачати дрібні гроші, щоб у гаманці лишалися великі купюри – вони притягуватимуть великі доходи.
Зарплату ніколи не можна витрачати в перший день: треба, щоб вона переночувала у гаманці (у сучасних реаліях – на банківській картці).
Якщо бухгалтер або банкомат видає заробітну плату новими та шурхотливими купюрами, це обіцяє надбавку до зарплати.
За жодних умов не можна позичати гроші після заходу сонця! Гроші в такий час із будинку краще не виносити – отже, робити покупки краще вдень.
Не можна ні позичати гроші, ні проводити будь-які грошові операції в понеділок.
Брати в борг не варто у вівторок: віддавати буде важко.
Гроші слід брати правою рукою, а віддавати лівою.
Якщо знайшов гроші – підбери їх! Знайшов монету з дефектом – на щастя!
«Легкі» гроші (виграні в лотерею або знайдені) краще не зберігати, а відразу витратити.
На додачу дещо веселе…
Ми здивувалися настільки короткому списку прикмет і вирішили доповнити його в міру наших можливостей. Отже.
Щойно у небі зійшов молодий місяць, необхідно похизуватися перед ним грішми – потрусити гаманцем чи портмоне, щоб там дзеленькнули дрібні монети, витягнути і розгорнути віялом великі купюри.
Загубивши гроші, варто коротко помолитися: «Господи, дякую, що взяв із мене грішми!» Тоді вдасться завадити можливій хворобі чи гіршим напастям.
У продавців є особлива прикмета: грішми, отриманими від найпершого за день покупця, потрібно негайно потерти якнайбільшу кількість товару (бажано весь) – тоді він легко та вигідно продасться. Якщо інший продавець таким чином благословляє ваш товар, потрібно подякувати добрій людині – інакше везіння відвернеться!
Під час працевлаштування варто мати в кишенях якнайбільше купюр великого номіналу. Звісно, це не для того, щоб дати хабара роботодавцеві: просто за виконану роботу добре платитимуть.
Відомо, що підкладена під п’ятку монетка номіналом 5 копійок допомагає школярам і студентам писати контрольні та здавати іспити на відмінно. При цьому п’ятак потрібно покласти орлом (у нас – тризубом) догори, решкою додолу і таким чином, щоб метал торкався шкіри п’ятки (тобто не в чобіт, а в шкарпетку чи панчоху). Якщо іспит проводиться з гуманітарних дисциплін, п’ятак краще покласти під ліву п’ятку (ближче до серця), якщо з точних або технічних – тоді під праву. Насамкінець, у гаманці, портмоне чи просто в кишенях варто мати якнайбільше купюр номіналом 5 грн.
Отак.
…і сумне
Проте це ще не все. Як виявили вчені, сукупності розумних осіб іноді поводяться як єдиний живий організм. А якщо все наше населення являє собою щось на кшталт нього, то мають діяти якісь особливі та специфічні прикмети, зокрема, пов’язані з грішми. І ми такі прикмети теж виявили.
По-перше, як повідомив Держстат, за підсумками І півріччя 2013 року порівняно з початком цього року в Україні зафіксовані найнижчі показники інфляції (індексу споживчих цін) з-поміж країн СНД: в Україні – 0,2 %, у країнах СНД в цілому – 2,8 %. Зокрема, в Білорусі індекс споживчих цін найбільший – 7 %, в Азербайджані він найменший (за виключенням нашої країни) – 1,4 %. І останнє: дефляція (!) в Україні у липні 2013 року порівняно з червнем цього року склала 0,1 %.
Водночас Україна випереджає всі держави СНД за темпами падіння ВВП (1,1 %) і промислового виробництва (5,3 %). Для порівняння: в середньому в СНД спостерігалося зростання ВВП на 2 % та падіння промвиробництва лише на 0,2 %.
На нашу думку, це вірна прикмета майбутніх потрясінь. Аналогічна фінансова погода спостерігалася влітку 2008 року: вітчизняні монетаристи заповзято зміцнювали гривню, відповідно долар падав, горопашні експортери волали про неможливість працювати. А вже восени наша роздута нацвалюта обвалилася…
І друга прикмета: Україна вже здійснила більшість річних виплат за кредитом МВФ, й експерти затягнули стару пісню про головне – мовляв, загалом-то наша країна може обійтися і без кредитів МВФ.
Але всі знають, що не обійдемося! Адже саме на поведінку Міжнародного валютного фонду орієнтується ще тисяча й один інвестор. Отже, буде черговий кредит МВФ – будуть й інші запозичення, не буде – гроші підуть із України. Тому ми ще позичатимемо, це точно…