Вибори владі допоможуть виграти чиновники “на гачку”
Кадрові ротації загрожують керівникам областей України, де сильні опозиційні настрої. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив президент центру «Український барометр» Віктор Небоженко.
«Адміністративний ресурс продовжує еволюціонувати в Україні в повноцінну авторитарну державу. І для цього владі потрібні не чиновники, які би добре знали свою справу, а люди – глибоко корумповані, щоб їх можна було би тримати на гачку і в будь-який момент зняти з посади або відправити у в’язницю, а також здатних виконати поставлені з «центру» завдання під час виборчої кампанії. За цими критеріями зараз і відбиратимуть і голів держадміністрацій, міст і районів», – вважає Небоженко.
Як зауважує політолог, ключовими регіонами для найближчих кадрових ротацій за цими критеріями є ті, де «сильна опозиція».
«Починаючи від Києва, закінчуючи Львовом. Влада ставить людей, здатних поламати демократичність виборів, організувати фальсифікацію в тих регіонах, де сильніша опозиція. Під таку ж логіку підпадає й Одеса, оскільки там сконцентрований інший вид опозиції – проросійська. Хоча це не торкнеться Донецька, Луганська чи інших спокійних для влади регіонів. Хіба хтось сильно провиниться перед владою чи неправильно себе поводить по відношенню до представників «Сім’ї», – зауважує політолог.
На думку Небоженка, таким чином влада показує, що «як би населення не готувалося до виборів, вона все рівно виграє».
«Адміністративний ресурс показує, що політика і думки виборців не відіграють жодної ролі у порівнянні з репресивною машиною, що повинна забезпечити потрібний результат на президентських виборах… Якщо треба, влада змінить всіх 26 губернаторів на генералів», – додає експерт.
Як наслідок таких кадрових перестановок, прогнозує Небоженко, можуть стати виступи мешканців регіонів на місцевому рівні, а також зменшення явки виборів у 2015 році.
«Це може викликати серйозні протести, але місцеві. В чому полягає хитрість влади – одна область не пов’язана з іншою. Ніколи не об’єднається народний протест Закарпаття і Волині чи Волині і Житомира тощо. В цьому влада завжди сильна», – вважає він.
«Разом з тим, зросте небажання людей брати участь в політичному житті, а перш за все виборчій кампанії. Лише частина мешканців повірить в демократичність виборів. До них здебільшого входять ті, що не вміють чи не хочуть протестувати. Звісно, низька явка дасть можливість проводити бездоганні фальсифікації», – додав політолог.
За матеріалами tyzhden.ua