Вулиці Києва можна називати лише іменами померлих
У Київській міській державній адміністрації розробили новий порядок найменування вулиць та інших міських об’єктів. Назвати вулицю на честь якоїсь особи можна буде лише після її смерті й з відома родичів, а також після проведення громадських слухань.
Як розповів заступник голови КМДА Олександр Пузанов, раніше кожен громадянин міг звернутися до депутатів Київради і запропонувати будь-яку назву для вулиці. Попереднє рішення приймала спеціальна депутатська комісія, а остаточне – Київрада.
«Тепер назвати вулицю на честь відомої людини можна буде лише після її смерті і з письмової згоди її родичів. До заявки необхідно прикласти економічний розрахунок вартості такого перейменування. І найголовніше – за новим порядком, питання перейменування вулиць повинне вирішуватися на громадських слуханнях, за результатами яких і готуватиметься проект рішення», – відзначив Пузанов.
У документі вказано причини перейменування різних об’єктів. Крім того, є декілька спеціальних вимог до найменувань певних об’єктів.
Зокрема, при назві вулиць, провулків, набережних необхідно враховувати ландшафт місцевості, їх індивідуальні характеристики, які «органічно вплітаються в існуючу топонімію столиці». Так, станції метро не можна називати на честь видатних жителів Києва, країни або світу, за винятком випадків збігу з назвами наземних об’єктів.
За матеріалами kievnews.glavcom.ua