Вторинне житло може незабаром подешевшати
Ринок житлової нерухомості заполонили чутки про зниження цін на ринку вторинного житла. За словами експертів на те є кілька причин.
Найпереконливішим може бути той факт, що вже з осені цього року всі розрахунки, що перевищують 150 000 грн, необхідно буде виробляти в національній валюті й тільки через банк. Не секрет, що вторинний ринок орієнтований на доларовий еквівалент, первинний – на гривневий, тож побажання президента «відійти від прив’язки гривні до долара», призведе до переорієнтації на первинний ринок.
Також з серпня вступлять нові правила оцінки майна, у результаті чого очікується, що вартість даної послуги зросте в кілька разів. Разом з цим як і раніше залишаються вкрай невигідними умови іпотеки.
Інший суттєвий каталізатор падіння цін на вторинному ринку – зношеність житлового фонду. Витрати на обслуговування «хрущовок» стають все більш ємними, і багато хто приходить до висновку, що зекономлені гроші все одно доведеться вкласти в підтримку життєздатності будинку.
Експерти сходяться на думці, що низка цих та інших чинників призведе до зниження ціни на вторинному ринку. За різними оцінками до осені зниження квадратного метра в середньому може скласти 10-15%.
Президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов розповів про ситуацію на даний момент: «Цінове очікування – зі знаком мінус, ціни знижуються приблизно на відсоток на місяць. Одна з тенденцій, характерна для ринку нерухомості, – скорочення кількості транзакцій. Кількість операцій в даний час на вкрай низькому рівні – в місяць по Києву полягає близько 400-600 угод, тоді як до кризи – 15-18 тисяч. Картина зараз нагадує 2008 року перед обвалом».
Продовжуючи коментувати ситуацію в столиці України, експерт зазначив: «Як і раніше в центрі уваги покупців , що залишилися на ринку – однокімнатні квартири з невеликою площею економ-класу. Близько 65-70% від усіх угод з нерухомості припадає на цей сегмент. Також один із трендів кінця минулого і початку цього року – інтерес до первинного ринку в містах супутниках Вишневому, Бучі, Ірпені, Боярці, Броварах, Вишгороді».
За матеріалами rbn.cc