Все менше українців та росіян хочуть об‘єднання в одну державу
Київський міжнародний інститут соціології і російська недержавна дослідницька організація “Левада-Центр” дослідили, яким українці та росіяни хочуть бачити відносини України з Росією
Про це повідомляє УНН
“Порівняно з травнем, в Україні значно зросла кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією (32% у травні, 45% — у вересні); в Росії ситуація практично не змінилася ( 28% — у травні, 26% – вересні)”, – сказано в повідомленні гендиректора КМІСу Тетяни Пясковської.
За інформацією, кількість тих, хто бажає дружніх та незалежних стосунків двох держав з відкритими кордонами без віз та митниць, у Росії збільшилася, а в Україні — зменшилася.
“У Росії збільшилася на 8% (зараз 62%, було 54%), в Україні — зменшилася на 10% (зараз 44%, у травні було, як і в Росії, теж 54%)”, – йдеться в повідомленні.
За результатами дослідження, об‘єднання в одну державу бажають 7% мешканців Росії (у травні було 12%) та 5% мешканців України (було 8%), ця кількість зменшилася в обох країнах.
“Найбільше прихильників об‘єднання з Росією на Сході, проте і ця кількість зменшилася вдвічі порівняно з травнем (13%, було 26%). На Півдні об‘єднання з Росією зараз хочуть лише 5%. Найменше бажаючих об‘єднання на Заході (0%) та в Центрі (2%)”, – сказано в повідомленні.
Додамо, що з 12 до 21 вересня 2014 року КМІС спільно з Фондом “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” здійснив всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю опитано 2035 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (окрім Луганської області та АР Крим) за стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому етапі, репрезентативною для населення України віком від 18 років.
За інформацією, в Луганській області через воєнні дії і проблеми з транспортом виявилося неможливим здійснювати опитування. Інтерв’ю, які мали проводитися в Луганській області, відбулися в Донецькій області, населення якої за своїми електоральними та багатьма іншими політичними орієнтаціями найменше відрізняється від населення Луганської області (дослідження проводилося як на територіях, що підконтрольні Україні, так і на територіях, що не підконтрольні).
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
“Левада-центр” здійснив опитування за репрезентативною для Росії вибіркою з 19 до 22 вересня 2014 року; опитано 1600 респонденти у віці від 18 років у 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Статистична похибка даних не перевищує 3,4%.
“Не брат ты мне, гнида черножопая…” кацапе!
Для меня итоги этого опроса очевидны – россияне на себе почувствовали ухудшение экономической ситуации. А больше они ничего нового не поняли. Как были зомби, так и осьались.
Москалі нам не брати, навіть не друзі.