Вітчизняні підприємства добуватимуть паливо з відходів
Уряд активізував у регіонах програми роздільного збору та вторинної переробки відходів. Передбачається, що використання отриманого в процесі переробки палива зможе зменшити споживання промисловими підприємствами основних енергоресурсів — газу та вугілля.
«Створення в кожному регіоні промислових кластерів із виробництва та використання альтернативних джерел енергії дозволить замінити дорогий природний газ дешевим вітчизняним пальним. Це сприятиме зниженню енергозалежності України, залученню інвестицій в економіку, підвищенню її конкурентоспроможності, створенню нових робочих місць, вирішенню екологічних проблем», — сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.
Зокрема, Міністр навів приклад Рівненської області, яка з 2011 року на 9% скоротила обсяги споживання природного газу (з 103 до 93 млн. куб. м). А замі щення газу альтернативним паливом заощадило області ще 2 млн куб. м (до 91 млн. куб. м).
Експерти зазначають, що сміттєпереробний комплекс підприємства «УкрЕко-Індастрі» у Рівненській області виробляє альтернативне паливо — флафф (відсортоване і перероблене сміття). Таким чином, 50–60% зібраного сміття перетворюється на флафф.
Зокрема, за словами генерального директора «УкрЕко-Індастрі» Святослава Євтушенка, на сьогодні кількість відходів, що надходять на звалище, скоротилася у 2 рази, що істотно знижує навантаження на навколишнє середовище і продовжує термін експлуатації сміттєзвалищного полігону на десятки років.
Водночас вироблений на підприємстві флафф використовується заводом «Волиньцемент» у суміші з вугільним пилом для опалювання виробничих печей. Наразі частка флаффу в суміші становить 20%, згодом її підвищать до 40%.
Експерти зазначають, що за рахунок дешевизни використовуваного флаффу енергетична собівартість виробленого підприємством цементу знизилася на 15%. Заощаджені гроші йдуть на модернізацію виробництва та впровадження енергозберігаючих технологій. Підприємство також підвищило екологічність виробництва, і тепер викиди заводу відповідають європейським нормам.
Урядові аналітики переконані, що така практика повинна поширитися на всі регіони України. Цей процес в Україні потрібно і можливо здійснити за чотири роки. І якщо наразі на 6000 звалищах щорічно накопичується 50 млн. кубометрів відходів, то впровадження нових технологій мінімум удвічі скоротить обсяги неутилізованого сміття, поліпшить екологію, знизить енергоспоживання підприємств, і, як наслідок, знизить собівартість продукції, підвищивши її конкурентоспроможність, вважають в Уряді.
будо би добре якбі роботу цього підприємства показали по ТБ ЮБР, провели семінари з запрошенням не тільки регіональніх керівників, а також підприємців, які згодні інвестувати свої кошти в цей бізнес. дуже багатьом знайомі досягнення томських науковців (АИСТ-200). але в цьому бізнесі є своя ахілесова п ята-куди дівати велику масу тепла? не треба забувати, що бізнес ” райсовєтов, горсовєтов”, і ніхто не допустить туди підприємців. і це головна причина не використання брикетів та пилет, піролізного топлива від переробки автогми, та плистика. в рівному просто співпали інтереси бізнесу. якщо колись вдасться відпрацювати механізм відносин місцевих бюджетів та генерючих суб’ єктів, то цей бізнес вибухне. сировина під ногами, технологія та обладнання не дороге, та головне мобільне. одна проблема-куди подіти тепло.
да! Отходы будут брать из унитаза янука и мозгов азирова???
Во всех городах мусором ТЕЦы топить можно.