Від неякісного освітлення українці впадають у депресію
Тільки 35 % працюючих жителів мегаполісів України повністю задоволені тим, наскільки достатнє і рівномірне штучне освітлення їх робочого місця. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Gfk Ukraine.
Як зазначають респонденти, погане освітлення на роботі провокує у них стомлюваність і сонливість, знижує уважність і здатність зосередитися. При цьому жінки частіше скаржаться на недоліки освітлення і більше піддаються впливу його негативних наслідків.
Говорячи про можливі або потрібні зміни, лише 17 % опитаних вважають, що їхнє робоче місце освітлене настільки добре, що в його реорганізації немає необхідності. Трохи менше третини (28 %) готові виступити ініціаторами, а більше 40 % респондентів готові підтримати ініціативу щодо поліпшення освітлення.
«Погане освітлення на робочому місці, де людина проводить 6-8 годин на добу, дійсно, призводить до зниження концентрації уваги, занадто швидкої стомлюваності. Крім того, з настанням осінньо-зимового періоду виникає дефіцит природного світла. Недостатнє освітлення в цей період часто призводить до ряду психологічних проблем: хронічної втоми, стресів, депресії. Брак світла в окремих випадках може викликати й більш серйозні захворювання», – підтверджує висновки дослідження лікар-гігієніст, директор Київського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби України Віктор Ляшко.