Валютні кредити українці сплачуватимуть довше
Українцям пропонують новий порядок перерахунку валютних кредитів на житло у гривню. Минулу пропозицію – автоматичну конвертацію за курсом 7,99 грн/дол. – розкритикував і завернув тиждень тому прем’єр Арсеній Яценюк
А новий законопроект, розроблений Незалежною асоціацією банків України, влада вже підтримала.
«Тут перерахунок у гривню відбувається не по 7,99 грн/дол., а за поточним курсом Нацбанку на момент укладення нового договору. Але людині при цьому зберігається старий розмір платежу: скільки він платив у гривневому еквіваленті до 1 січня 2014 року, стільки повинен продовжити платити й далі. Зрозуміло, що у валюті – це буде інша сума, і виплата іпотеки буде відбуватися повільніше. Так що банкам доведеться продовжити терміни кредитних договорів», – пояснив суть нової пропозиції голова Нацбанку Степан Кубів, пишуть «Вести».
Якщо, наприклад, до 1 січня ви платили банку щомісяця $500, і це було в гривні близько 4 тис. грн, то і новий платіж після конвертації не повинен перевищити цю суму. Але оскільки 4 тис. грн на сьогодні – це лише близько $340, то виплачувати кредит будете довше. Наскільки саме – залежить від кожного окремо взятого випадку, єдине правило для всіх – це незмінність суми кредитного платежу та максимально допустима процентна ставка за гривневим кредитом на рівні 17%.
«Але все це тимчасовий захід, що затверджується документом на два роки. Після їх закінчення процентна ставка підвищується із 17% до рівня ринкової (на той момент), і розмір платежу виросте, десь удвічі. Тобто проблема не вирішується, а відстрочується», – прокоментувала начальник управління кредитних продуктів в UniCredit Bank Марина Ревуцька.
Також законопроектом обмежується максимальна сума комісій, яку банки зможуть стягувати при переведенні кредитів у гривню – не більше 500 грн. «Її вирішили зафіксувати, щоб банки не ввели додаткову плату за конвертацію», – уточнив член правління ОТП Банку Володимир Мудрий. Цим же документом влада зобов’язує банки списати всі пені і штрафи за валютними іпотечними кредитами, нараховані до 1 січня 2014 року.
Нагадаємо, раніше (3 червня) Верховна Рада прийняла в останньому читанні законопроект, яким вводиться мораторій на примусове стягнення нерухомого майна за валютними кредитами населення. Цим же документом забороняється продаж або переуступка банками валютних кредитів іншим структурам.
За матеріалами ua-ekonomist.com
А почему не пишут о прибыли банков от курсовой разницы, которую они (банки) получили когда курс возрос с 8 до 12 грн.?
Зачем публикуете этот бред. По этому закону вообще им платить никто не будет!