В Україні – музейний бум!
Сьогодні, коли маємо можливість будь-яку аудіо- чи відеоінформацію витягнути з «всесвітнього павутиння», чомусь неабиякою популярністю стали користуватися звичайні живі концерти
Так само майже кожен музей пропонує віртуальний тур, і можна походити залами Лувра й Ермітажу не відходячи від комп’ютера. А ми тим часом починаємо записуватися на музейні екскурсії на кілька місяців наперед… Щоб якось відродити цікавість до музейних експонатів, екскурсії пропонують не звичайні, а тематичні.
Лівші та Загребельний – у квартирі Тичини
Наприклад, Музей-квартира Павла Тичини запрошує сьогодні на святкування 15 % киян. Саме стільки людей за статистикою є шульгами. Під час акції «Не руйнуйте мого Я» можна спробувати робити все лівою рукою. Якщо ж вас уже «затягнули» до музею хоч за ліву руку, не оминайте його кращих експозицій. Нині у Музеї Павла Тичини тимчасово оселилася особиста бібліотека Павла Загребельного. Всі видання письменника, а також твори Шекспіра англійською, Коран, «Трактати» Жан-Жака Руссо, «Грозовий перевал» Емілії Бронте, «Дипломатія древньої Русі» Андрія Сахарова та ще багато чого іншого можна читати прямо в музеї-квартирі. Чому експозиція бібліотеки Загребельного опинилася у Музеї Тичини – запитаєте ви? Річ у тім, що квартира у них, так би мовити, спільна – Павло Архипович жив у цьому приміщенні, аж поки не передав його музею. Тепер тут знову опинилася його часточка – у вигляді бібліотеки.
День Незалежності – у Києві 1913 року
Шукають київські музеї й оригінальніші формати. Не потрапили на «Ніч у музеї», що вже традиційно відзначається у Києві наприкінці травня? «Найсвіжіший» столичний музейний простір запрошує провести хоч вечір у музеї. Театралізована екскурсія «Подорож у Київ 1913 року», приурочена до святкування Дня Незалежності України, відбудеться 23 і 24 серпня о 19:00 та 20:00 за попереднім записом. Екскурсоводи обіцяють показати справжній Київ булгаковських часів. Знову ж таки не забуваємо про постійні експозиції. На сьогодні в музеї оновлено колекцію народної ікони ХІХ – початку ХХ ст. із колекції Володимира Беланжера – киянина, який більшу частину життя провів у США, а з 90-х років минулого століття, повернувшись до України, почав колекціонувати народні образи. Серед експонатів з’явилися зображення: «Святого Миколи», «Святої Варвари», «Богоматері на престолі».
Не всі музейні приміщення є доступними для відвідувачів, а деякі взагалі не є музеями. Приміром, хто не мріяв побувати всередині знаменитого «Будинку з химерами»? Музей історії міста Києва раз на тиждень запрошує на екскурсії саме до знаменитої колишньої резиденції київського архітектора Городецького. Тим більше, що є чудовий привід – цього року святкуємо 150 років від дня народження Владислава Владиславовича. Щоправда, тут також є нюанс. Бажаючих побувати у «Будинку з химерами» так багато, що чекати на екскурсію доведеться до осені. Так що музеї тепер не тільки йдуть у ногу з часом, а ще й випереджають його. Аби встигнути – записуйтеся заздалегідь.