В Україні дешевшає бензин
В понеділок одразу на 30 копійок на бензин А-95 опустили свої цінники (до 17,39 грн / л.) Популярні мережі Shell,WOG, ДНКАР, ОККО, і на 15 копійок знизилася середня вартість цієї марки палива по країні – до 16, 48 грн/ л
Одночасно на 7 копійок подешевшав елітний А-95 з приставкою «Євро» у назві – до 16,88 грн/$. Примітно, що у вівторок не відбувся зворотний відкат, як це бувало не раз раніше: ціни на АЗС залишилися на зниженому рівні.
Ще одна хороша новина для водіїв: почали опускатися оптові ціни пальне. Відразу на 320 грн. на тонні зменшилися розцінки на А-95 (до 20,11 тис. грн. / т), на 310 грн. – На А-92 (. До 20,14 тис грн / т) і на 80 грн. – На дизель (18,55 тис грн / т). Так що здешевлення пального повинно продовжитися. «Цілком імовірно, що якщо зниження великооптових цін відповідає зниженню літра в роздробі на 20 копійок, то передумови для зниження існуючої ціни в роздробі можуть бути на рівні 10-15 копійок», – прокоментував «Вістям» ситуацію співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.
Зниження цін на заправках пояснюють тільки одним – тимчасовою стабілізацією курсу гривні. Нацбанк адміністративними заходами відкотив його з 15 грн/$ до 13,5 грн/$, а потім 25 вересня залив валютний ринок доларом по 12,95 грн/$. Кажуть, що великі валютні закупівлі провели багато імпортерів, і нафтотрейдери в тому числі. Тепер заправники будуть пильно стежити за курсом. «Щоб думка ринку змінилося, і все упевнилися, що це не тимчасовий курсовий відкат, і продовжили і далі знижувати ціни на паливо, має пройти час. Тільки тоді всі переконаються, що нинішня стабілізація – це не тимчасовий результат тиску Нацбанку, а процес, що відповідає ринковим реаліям», – сказав «Вістям» директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.
За одними оцінками, при стабільному курсі гривні, нафтотрейдери будуть відкладати чергове зниження цін на АЗС не менше двох тижнів, за іншими – лише одну.
І до речі, за цей час на процес почне впливати ще один фактор – ціна нафти. «Світові розцінки на нафту почали знижуватися ще кілька тижнів тому: зараз тримаються на рівні $ 95-97 на барелі. Але поки це не відбивалося на роздрібних цінниках заправок, оскільки для цього потрібен час: щоб нова партія – вже дешевшої нафти – доїхала до нафтопереробних заводів і перетворилася на бензин. Може почати впливати через якийсь час. Якщо курс долара в Україні залишиться стабільним на нинішньому рівні, то пальне в роздробі подешевшає ще десь на 5%, а при подальшому подорожчанні валюти – просто дозволить утримати ціни на АЗС», – резюмував «Вістям» Дмитро Марунич.
За матеріалами news.finance.ua
автор статті мабуть веліком, або автобусом їздить, де немає жодної АЗС. ОККО, ВОГ, ШЕЛЛ і таке інше вже давно тримають цінник А-95 на рівні 17.39 грн/л. Хоть доллар 14 грн, хоть барель 97 у.е. На сьогодні барель ще дешевше, а цінник “примерз”. Якщо так працює антимонольний комітет, лишається разом з автором статті по його маршруту їздити веліком на роботу)).
якщо ціни на нафту падають, то це бонус мережам АЗС)), або додатковий заробіток)).
Когда цены на нефть растут, так это реалии рынка, обязательно нужно повышать цены и на нефтепродукты. А если цены на нефть падают- то это политика, цены на нефтепродукты снижать необязательно! Может у контролирующих, правоохранительных органов другое мнение?