В Росії «кризу» замінює «розвиток» та «нові економічні умови»
Кажете, кризу не приховаєш? Є така можливість, причому надзвичайно дешева і сердита
Це, як у казці Джанні Родарі «Джельсоміно в Країні Брехунів», де король Джакомон наказав своїм міністрам провести реформу словника:
“- Нужно изменить значение всех слов, – пояснил он. – Например, слово “пират” будет означать – честный, порядочный человек. Таким образом, когда люди будут говорить, что я пират, на новом языке это будет означать, что я порядочный человек.
– Клянемся всеми китами, которых видели, когда ходили на абордаж, – это прекрасная идея! – закричали восхищенные министры. – Ее стоит записать золотыми буквами.
– Всем ясно? – продолжал Джакомон. – А теперь за дело! Изменить все названия вещей, животных и людей! Для начала вместо “доброе утро” нужно говорить “спокойной ночи”. Так, мои верноподданные будут начинать свой день со лжи. Конечно, когда придет время идти спать, надо будет говорить “доброе утро”.
– Великолепно! – воскликнул один из министров. – А чтобы сказать кому-нибудь: “Как вы прелестно выглядите”, нужно будет говорить: “Ваша физиономия кирпича просит”.
Ось цю чудову ідею і взяли на озброєння в Росії.
На нараді керівників донських муніципалітетів, що пройшов на початку лютого в уряді Ростовської області, мерам міст наполегливо порекомендували в офіційних заявах не вживати слово “криза”.
З пісні слів не викинеш, але замінити можна, тому те, що у всьому світі знане як «криза» в Росії має стати “новими економічними умовами” або “розвитком”. Добавили оптимізму
Наприклад, вже наступного дня після обласної наради мер Волгодонська Віктор Філатов розповів своїм підлеглим, що доведеться перейти до економії бюджетних коштів: скоротити вкладення в реконструкцію міського парку Перемоги, заморозити на невизначений час будівництво трьох дитячих садків та мосту. Піти на такі скорочення місто змушене через “нові економічні умови”, – повідомляє “Новая газета“.
Глава Адміністрації Ростова Сергій Горбань для додання позитивності офіційним промовам пішов на ще радикальніші заходи: “Ми домовилися в області, що слово “криза” будемо міняти на слово “розвиток”, – пояснив він на зустрічі з підприємцями. “Адже що таке криза? Це – зміни. А хто сказав, що після змін буде погано?” – обґрунтував свій оптимізм мер.
На скарги підприємців Сергій Горбань пообіцяв “допомогти організаційно” – бо на матеріальну допомогу підприємцям розраховувати не варто.