В обмін на газ та кредит Україна віддасть Росії підприємства ОПК
Результати поїздки Януковича в Москву до Путіна оповиті таємницею. Щоправда, пакет прохань українського президента відомий. Це знижка на газ приблизно $100-140 за тисячу куб.м. та $15 млрд негайного кредиту. Начебто непогано, враховуючи нинішню ціну в більш ніж $400 та її катастрофічний вплив на державні фінанси
А ось що вимагатиме Путін в обмін на «подарунок» до останнього часу було невідомо. Однак ПіК переконаний, що однією з жертв, покладених до ніг хазяїна Кремля стануть підприємства вітчизняного ОПК.
На початку грудня пройшло майже непомічене повідомлення про перебування делегації міністерства оборони Росії, Роскосмосу, представників російських оборонних заводів. Очолював її куратор ОПК РФ віце-прем’єр Сергій Рогозін.
Росіяни особисто побували на підприємствах української оборонної промисловості в Києві, Дніпропетровську та Миколаєві. Особливо їх цікавив аеро-космічний напрям, військове суднобудування і машинобудування. Вони відвідали Чорноморский суднобудівний завод, турбобудівний завод ДП «Зоря Машпроект», дніпропетровський Південмаш і київський завод ім. Антонова.
До речі, що росіян дуже цікавить наша оборонка, свідчать наміри серед інших документів підписати «Меморандум між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про співпрацю зі створення космічного ракетного комплексу надважкого класу». На час написання статті ще невідомо, чи цей документ підписаний.
Якою буде форма кооперації ОПК двох країн, поки що невідомо. Сьогодні йде активний процес корпоратизації і приватизації російських оборонних підприємств. Ще до візиту в Україну Рогозін розповідав, що Росія планує створити три нові об’єднані компанії з залученням приватного капіталу: об’єднану ракетно-космічну корпорацію на базі державного «Роскосмосу», концерн повітряно-космічної оборони і радіоелектронну компанію у сфері виробництва автоматизованих систем управління, зв’язку і розвідки. Ймовірно, українські підприємства також чекатиме процес корпоратизації зі входженням в структуру власності російського державного і приватного капіталу.
Експерти вважають, що політичні кола в РФ були дуже стривожені не лише тим, що угода України з ЄС розірве виробничі зв’язки ОПК двох країн. Справа в тому, що асоціація викликала б переорієнтацію підприємств української оборонки на стандарти, скажімо, НАТО. Таким чином, вони отримали б шанс увійти на ринки країн Альянсу або ж як мінімум країн, асоційованих з ЄС. Відомо, що Росія теж торгує з ними зброєю та обладнанням. Тож створення СП з Росією на підприємствах ОПК України блокує конкурентноспроможність нашої країни.
Распродали Украину ПРаФФесионалы,