В Ірані знайшли стародавній прототип флешки
Всередині глиняної кулі, яку знайшли в Ірані наприкінці 1960-х років, виявили пристрій подібний флешці. Він слугував для зберігання записів ще за 200 років до винаходу друку. Цей сферичний винахід, віком близько 5500 років, створювали ще за часи процвітання Месопотамії, переважно для господарських операцій . Взагалі було знайдено більше 20 примірників таких куль.
Крістофер Вудс, професор Університету Чикаго, вважає, що це перша в світі система зберігання інформації. Використовуючи технології сканування і 3D-моделювання, вчені заглянути всередину знахідок. Розміри куль варіюються від м’яча для гольфу до бейсбольного м’яча. Цілих структур до наших днів зберігалося небагато.
Всі ліпнини мають ущільнення на зовнішній стороні і два зверху і знизу. Так вчені вважають, що кулі служили звітами різних адміністративних дій у Месопотамії. Їх можна було б використовувати для таких завдань, як моніторинг потоку матеріалів, контроль різних товарів і організація робочої сили.
Маркери всередині кулі представляють собою конкретні вимірювальні системи. Наприклад, форма піраміди, можливо, позначала число 20. Також експерти вважають, що ущільнення в середині являє собою покупця або одержувача. Полярні ущільнення могли ототожнювати продавця.
Між іншим, Бронзовий вік Месопотамії включає розквіт шумерської, аккадської, вавілонської, ассірійської та інших імперій. Так, вже до 3000 р. до н.е., месопотамці винайшли колесо і розробили писемність.
За матеріалами fainaidea.com