Уряд укладає угоди для скорочення закупівель російського газу
Диверсифікація поставок енергоресурсів — один із ключових пріоритетів української влади, який реалізується на практиці.
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький повідомив, що найближчим часом буде підписано договір про реверсні поставки газу через територію Словаччини. Завдяки цій угоді Україна отримає можливість прокачувати щорічно щонайменше 10 млрд. куб. м газу, який буде закуповуватися на європейських ринках.
Для української економіки це важливо, тому що Уряд прагне максимально скоротити закупівлі дорогого російського газу і це йому вдається. До сьогодні залежність нашої країни від «Газпрому» значно скоротилася: у 2013 році закупівлі Україною за контрактом із компанією становитимуть близько 18 млрд. куб. м замість 40 млрд куб. м, як було три роки тому.
Це стало можливим завдяки успішним діям Уряду, спрямованим на скорочення споживання блакитного палива, щоб зменшити витрати валютних резервів держави.
За даними Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, через підписання кабального газового договору в 2009 році, який призвів до різкого підвищення цін на газ, Україна переплатила Росії майже 20 млрд дол. США.
Щоб запобігти таким витратам, Уряд нашої країни постійно наполягає на перегляді діючих газових угод між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром».
Крім того, відбувається диверсифікація джерел поставок блакитного палива
на український ринок. Багато в чому це пов’язано із тим, що ціни російського ВАТ «Газпром» на газ для України істотно вищі, ніж для більшості європейських країн. І це незважаючи на те, що Україна є одним із найбільших споживачів російського газу, знаходиться ближче, ніж інші країни, купує значні його обсяги у весняно-літній період.
Все це призводить до того, що Україні вигідніше купувати газ в Європі, ніж в Росії.
За словами Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького, чергові переговори між «Газпромом» і «Нафтогазом» відбудуться 28 листопада. При цьому він звернув увагу, що в робочому процесі наша країна постійно веде переговори з Росією про газ.
Україна вважає прийнятною для себе ціну на газ у 300 дол. США за 1 тис. куб. м, тоді як ціни на російський газ для нашого ринку до кінця 2013 року досягли рекордного рівня у 432 дол. США за 1 тис. куб. м.