Уряд має план «Б»: підписати папірці з ЄС, а реально «віддатися» Путіну
Візит Миколи Азарова до сусідньої Білорусі минув доводі буденно та непомітно, якщо не враховувати «нарізку» із новинних матеріалів
Проте варто пильніше прислухатися до сказаного прем’єр-міністром під час візиту. До речі, проаналізуємо сказане не тільки під час візиту. І не тільки очільником уряду, до речі… Бо у підсумку виглядає це трохи дивно.
І він за референдум?!
Напередодні білоруського візиту Микола Азаров заявив, що, підписавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом, Україна не втрачає суверенітет і право ухвалювати самостійні рішення. При цьому наголосив: ЄС офіційно підтвердив наявність в угоді статті, що не заважає приєднуватися, укладати договори і про зони вільної торгівлі, і про митні союзи.
А тепер найцікавіше: якщо Україна колись дійде висновку про можливість і доцільність участі, у тому числі в Митному союзі, то буде проведена законна процедура референдуму. «Народ України висловить свою думку, і на референдумі буде прийняте рішення, реалізації якого ніхто ніколи не зможе перешкодити», – зазначив прем’єр-міністр.
Чути таке з вуст Миколи Яновича трохи дивно. Адже ідею референдуму щодо вступу України до Митного союзу вже півтора місяці розкручують комуністи! В цьому намірі їх навіть підтримала європейська правозахисна організація «Рух солідарності»! Що ж це за нагла крадіжка комуністичного ексклюзиву – перепрошуємо за різкість?..
«Ми не чекали вас, а ви приперлися…»
Західні мас-медіа неодноразово підкреслювали, що Росія брутально тисне на Україну, намагаючись перешкодити підписанню Угоди про асоціацію з ЄС. І якщо вищі посадові особи РФ іще сяк-так дотримуються дипломатичних пристойностей, то радник Президента Путіна Сергій Глазьєв, не особливо переймаючись питаннями політесу, ріже на кожному кроці жахлики про нашу близьку та неминучу економічну катастрофу.
Ну не хочуть, нізащо не хочуть «північні сусіди» бачити нас у ролі містка між Сходом і Заходом!!! Попереджають відверто, що Україна не зможе і в Митному союзі «очленіти», й Угоду про асоціацію з ЄС підписати!.. Хоча за це й українські урядовці та політики, і західні експерти, і просто здоровий глузд. Та росіяни вперлися: ні, ні, сто разів ні! Що не дивно, до речі: адже багато європейських товарів обігрують аналогічні російські за шкалою «ціна – якість»…
Знаючи все це не гірше за нас із вами, Микола Азаров раптом заявляє: «Росія нам прямо говорить: «Ми ускладнимо вам життя». Я ставлю запитання – а для чого життя треба «ускладнювати»? Його, навпаки, треба робити простішим, радіснішим. Ніяких бар’єрів не повинно з’явитися просто тому, що для цього немає підстав». І що ж про таке сказати?! Прем’єр-міністрові ясно та недвозначно дали зрозуміти, що після підписання Угоди з ЄС росіяни «ускладнять» нам життя. Проте глава виконавчої влади так і рясніє оптимізмом: нехай життя буде простішим, радіснішим! Що це?! Як сказали би брати Колобки – або наївність, або одне з двох. Що саме, з поваги до глибокої сивини Миколи Яновича уточнювати не станемо.
«Розділяй і володарюй»
А ще очільник українського уряду кинув фразу, достойну, як мінімум, Нікколо Макіавеллі: «Не слід думати, що ЄС – це одне ціле, в ЄС входять 28 держав, і позиції цих країн загалом відрізняються, в тому числі і висловлювання європейських політиків».
Фраза дійсно не схожа на звичайні «азаровські» висловлювання. Хіба подібні речі личить казати людині, піком кар’єри якої стала посада прем’єр-міністра?! Це слова далекоглядного стратега, який хвацько «рулить» європейськими країнами, як той Шумахер на «Формулі-1»!!!
Немає заперечень: 28 держав-членів ЄС дуже різняться між собою. Є Стара Європа з «локомотивом» у вигляді Німеччини, є Нова Європа з «адвокатом України» – Польщею. Є дуже проблемна Греція, яку ще належним чином не відкачали від кризового шоку. Є найменш адаптовані Болгарія з Румунією. У кожної з цих країн є свої природні інтереси. Між іншим, ще одна держава-член ЄС колись сформулювала це наступним чином: у Великої Британії немає вічних друзів, зате є вічні інтереси…
Як бачимо, слова ці настільки контрастують зі звичайними висловлюваннями Миколи Азарова, що ризикнемо припустити: сама думка про різні позиції 28-ми європейських країн насправді належить не йому. Микола Янович просто десь «почув дзвін», а нині взяв і пробовкнувся. Мимовільно. Майже за Фройдом!..
Отже, у когось-таки існує якийсь план лавірування на європейській карті.
«Прийшов, побачив, наслідив!»
Найцікавіше, що на завершення минулого тижня, який передував білоруському візиту нашого прем’єр-міністра, в українському уряді раптом знайшовся ще один непересічний стратег. Знайомтеся з новою іпостассю міністра доходів і зборів Олександра Клименка:
«Я хочу підкреслити, що нам важливі відносини з Росією. Ми докладемо максимум зусиль, щоб вони покращилися. Як би це фантастично не звучало», – те ж саме наполегливе прагнення дружити з Росією в той час, коли Росія попереджає про неможливість братерських стосунків. Ось іще в тому ж дусі: «Від Росії ми не відмовляємося. Наше завдання – досягати результатів. Багато вже зроблено, і ми готові багато чого робити. З Росією все буде добре. Історично ми партнери. І не можемо зруйнувати все в один день. Це сильніше людського фактора і якихось емоцій».
Не обійшлося і без стратегічної заяви Олександра Клименка: «Ми можемо ставити перед собою важливі цілі та досягати їх. Нам для цього потрібен час. Так, зараз є складнощі, але ми їх розуміємо й уряд над ними працює. Ефективно». Що тут скажеш?! Це вже навіть не Макіавеллі, це, можна сказати, цілий Олександр Македонцьков!!! Прийшов, побачив, наслідив! А наслідить, сучий син, буває так, що…
Гарну екранізацію роману Михайла Шолохова зробив свого часу Сергій Бондарчук!..
«Який же у нас план «Б»?..»
Якщо в уряді України раптом з’являються свої Нікколо Макіавеллі та Олександр Македонський (причому історична генеза обох посадовців відбувалася в різний час і в різних умовах), то це щось-таки означає. Змушені повернутися до колишнього нашого припущення: говоримо про Європу, прямуємо до Митного союзу! Звісно, така хитромудра орієнтація притаманна далеко не всім українцям і навіть не всім українським політикам, але нашим теперішнім урядовцям – стопудово.
Так, не заперечуємо: місяць тому в кінотеатрі «Зоряний» відбулася чоловіча розмова президента зі своєю партією, під час якої Віктор Янукович придушив бунтівне крило, орієнтоване на інтеграцію з Митним союзом. Але ж ми по-доброму попереджали: хоча бунт придушено, небезпеку не усунуто! І якщо раніше уряд Миколи Азарова демонстрував капітулянтські настрої перед Росією відкрито, то тепер це відбувається приховано.
Згадаємо, хто має таємні важелі впливу на локомотив ЄС – Німеччину… точніше, на «нову-стару» фрау канцлер?! Звісно, Володимир Путін! Оце точно один із сучасних європейських стратегів. Наскільки вдало ВВП «рулить» на карті Європи – інше питання. Але ж «рулить»!.. Ось від кого (або від «нерідного близнюка» якого – Дмитра Медведєва) під час одного з останніх візитів Микола Азаров міг «почути дзвін» про те, що в ЄС аж 28 країн і в кожної свої інтереси.
Тож виникає наступне бачення ситуації. Путін таки збирається реалізувати запасний план – штовхнути Україну в ЄС, щоб потім узяти її голіруч. У ці плани посвятили Миколу Азарова, через якого про щось дізналися чинні міністри – зокрема Олександр Клименко. І ось обидва синхронно пробовкнулися. Майже за Фройдом.
Скажете, це настільки вже неймовірно?..
Это будет самым умным решением.
ПАДЛЮКИ…
Тому вони і не дозволяють зараз проводити референдум, томущо він буде не на користь МутногоСоюзу, а хочуть провести його, як тільки проявиться якийсь негатив з Євросоюзу, який збурить людей, це пороздмухують, – і от результат потрібний проросійським силам в Україні – просмаленим і просаленим москалям.