Умови танго з Путіним
Зі сторінок німецької преси не зникає тема західних санкцій проти Росії і їхнього впливу на європейську економіку – пише ‘RZ’
“Handelsblatt“ важає, що «Путін має на меті розкол Заходу, розбрат ЄС із США і такий рівень конфліктів поміж країнами ЄС, аби він зміг диктувати свою волю. У цій ситуації потрібно зберігати тверезість мислення та ігнорувати погрози Росії; навіть, якщо санкції, які він оголосить у відповідь Заходу економічно стануть дещо болючими, чи заважатимуть владнанню сирійського конфлікту або перемовинам з Іраном, щодо ядерної зброї. Але Путін і до цього був зайвий у владнанні конфлікту з Тегераном. Так, що є ще життя після Путіна – для нас і для Росії».
“Nuernberger Nachrichten“ цікавиться «Хто довше витримає наслідки економічної війни, що вимальовується? В кожному разі, росіяни рідко були такими одностайними в підтримці Путіна, який виглядає жорстоким. Росіяни набагато краще вміють переживати важкі часи, аніж розпещений добробутом Захід. Кілька концернів у Німеччині вже зараз починають відчувати падіння обігу торгівлі з Росією і значно зменшують свої прогнози. Чим довше трватиме конфлікт, тим імовірнішою є загроза ліквідації робочих місць. Якщо Путін фактично підвищить ціни на енергоносії в очікуванні проблеми в Європі, це загострить ситуацію в багатьох галузях».
Берлінський “Tagegsspiegel“стверджує «Дії Путіна можна оцінювати подвійними мірками: у сфері міжнародної політики враховуються лише національні інтереси Росії, так як він їх розуміє. Його зовсім не хвилює міжнародне право, зобов’язання, згідно з якими Росія гарантує недоторканність українських кордонів. Але з точки зору угод у справі економічного обміну з Німеччиною, дотримується букви контрактів. Росія набагато більше узалежнена від торгівлі з німцями, аніж навпаки. Таким чином, залишається, принаймні, в якості основи надійності, яка може в майбутньому служити точкою відліку для продовження розмов і можливості переговорів у політичних питаннях, як, наприклад, розв’язання питання Криму чи забезпечення газом України».
“Frankfurter Allgemeine Zeitung“залишається вкрай скептичною: « Важко сказати, яким способом можна налагодити кращу співпрацю з Путіним. Також важко уявити, що Путін міг би цього хотіти і міг би до цього прагнути на умовах, які б суперечили його політиці агресії, анексії і криптовоєн. Останніми місяцями Захід був вимушений попрощатися з багатьма очікуваннями і надіями. Єдине що маємо в «доробку» – це легковірність і добродушність. У питанні майбутніх стосунків з Росією і в надії на добрі переговори потрібно триматися засади, що для танго потрібні двоє».