Україну чекають серйозні ризики з ЄС
Україні буде важко забезпечити гарантії та швидкі просування в статусі асоційованого членства в ЄС. Про це експерти заявили в ефірі однієї з радіостанцій.
«У кожному разі залишається ситуація: або Україна виконає зобов’язання із приводу підготовки Угоди про політичну асоціацію, або буде намагатися знайти інший шлях, що також нелегко. Країні буде важко забезпечити гарантії та швидкі просування, тим більше, що це теж стосується конституційних положень України, закону про зовнішню політику», – сказав президент Центру «Софія» Володимир Лупацій.
У зв’язку із цим, за його словами, Україні варто розглядати не тільки пов’язані з асоційованим членством у ЄС варіанти.
«Є також український варіант приєднання. У сенсі не політична асоціація й не Митний союз, але цей варіант пов’язаний з мобілізаційною моделлю, або ж навіть із певним економічним надзвичайним становищем для України. Тому я думаю, що варіант підписання політичної угоди буде розглядатися до останнього», – вважає експерт.
У свою чергу, на думку російського політолога Сергія Михєєва, тональність останніх зустрічей Януковича й Путіна говорить про те, що Кремль буде вдаватись до жорстких заходів стосовно Києва.
«Я думаю, що така конкретика теж була, і, напевно, ця конкретика була й під час недавньої зустрічі в Сочі. Ми не знаємо деталей, але контекст не приховує Росія. У випадку підписання Україною Угоди з Євросоюзом, вона прийме досить тверді заходи відносно українських товарів, а якщо все-таки Україна його не підпише, Росія готова йти на серйозну інтенсифікацію економічних зв’язків. Я думаю, обговорювалися й цифри, і конкретні проекти, і загальний контекст ситуації», – заявив він.