Український симфонічний оркестр – найбільш роковий оркестр. Доведено Scorpions!
7 листопада у Палаці спорту була революція. Нехай без комуністів, але творці «Wind of Change» однозначно так і планували. Майже рік тому Scorpions приїхали до Києва нібито востаннє
На наше щастя, не так склалося… Прощальний тур затягнувся на кілька років. І легенда світового року знову на нашій сцені разом із Національним академічним симфонічним оркестром України.
Звучить, звісно, надто пафосно: і «легенда року», і «національний симфонічний». А насправді в одному місці просто зібралися музиканти, котрі вміють «лабати» класну музику. Це стосується не тільки німців, які ледь не переплюнули американсько-скандинавський рокерський авангард. Диригент нашого оркестру Володимир Сіренко так розмахував паличкою, ніби хотів її запустити у зал, майже як Клаус Майне – барабанні палички, які кидав фанатам в якості сувенірів…
Взагалі це був справжній день щедрості «Скорпіонів». Вони радо вітали фанів, відбираючи у них час від часу українські прапори та розмахуючи ними на сцені. Хлопці «віджигали» як в останнє. І знову ж не дуже доречно називати хлопцями рокерів, найстарші з яких уже розміняли сьомий десяток, але інакше про ветеранів рок-сцени не скажеш. Тим більше, що голос Клауса Майне звучить так само, як і майже чверть віку тому – у час розквіту групи. Смачні металеві нотки не по-дитячому заводять публіку, а особливо ж дівчат!
Повертаючись до оркестру: вочевидь, не думала українська арфістка, навчаючись років п’ятдесят тому в консерваторії, що через піввіку вона гратиме на одній сцені з металюгами. Навіть колоритний гітарист Рудольф Шенкер, вибігаючи за куліси за наступною гітарою (а він міняв їх майже після кожної композиції), трохи загальмував на повороті, аби поцілувати літній жіночці ручку. А молоді скрипальки навіть не стримували задоволення від гри з кумирами, показуючи залу рокерську «козу». А скоро цими руками вони гратимуть концерт для скрипки з оркестром Чайковського…
І наше захоплення та респект до симфонічного оркестру від цього, до речі, тільки зростає. Нічого дивного немає і в поєднанні цих двох гігантів. Не всяка рок-група так звучатиме у супроводі оркестру, як Scorpions. Їхня музика ніби із самого початку була написана саме для цього симбіозу. Трохи лірична та, можливо, попсова, що взагалі характерно для німців (згадаймо, навіть Rammstein такі!), рок-група Клауса Майне вдруге підкорила фанів, адаптувавши свої пісні для виконання із симфонічним оркестром.
Наші музиканти ділити сцену із рокерами давно звикли. Тим більше, що музика гурту із майже 40-річною історією близька для багатьох поколінь, навіть із консерваторською освітою. А «Скорпіони», благо, що європейці, надзвичайно точно відчувають той бунт, який є в душі кожного, хто жив по той бік «залізної завіси». Навіть їх, безперечно, найяскравіший хіт «Wind of Change» присвячений нам – і не важливо, де ти зараз: помахуєш увімкненим ґаджетом (це нова фішка замість розмахувати запальничкою під улюблену пісню) під сценою чи рвеш струни у скрипки в такт «Rock You Like a Hurricane». Якщо ти любиш «Скорпіонів» – ти вже крутий!
How can we grow old
When the soundtrack of our lives
Is rock and roll!