Українські танки “Оплот” опинились в Таїланді
«ПіК» уже розповідав про намір харківського «Заводу ім.Малишева» організувати на своїх площах замкнене виробництво танків «Оплот» і перспективах виготовлення бронетранспортерів «Дозор-Б» у Польщі. Продовжуємо тему «оборонки»…
За даним напрямом — майбутнє!
Економічний блок будь-якого українського уряду надавав підтримку військово-промисловому комплексу країни. Тепер Україна пожинає плоди далекоглядної політики: оборонна промисловість знову приносить країні прибуток, забезпечуючи подальший розвиток вітчизняної економіки. Успіхи наших підприємств ВПК також обертаються визнанням високого рівня вітчизняного машинобудування: адже над реалізацією таких контрактів працюють як військові заводи, так і безліч цивільних виробництв.
Створений ХКБМ ім.Морозова на замовлення Міноборони України танк «Оплот» оснащений, зокрема, сучасними системами захисту зв’язку й управління озброєнням, включаючи активну систему протидії високоточній зброї, прилади нічного бачення, дистанційно-керований кулемет. За оцінками фахівців, новий український танк «Оплот» має гарні ринкові перспективи, у т.ч. з урахуванням потреби світового ринку озброєнь у технологічному відновленні бронетехніки виробництва колишнього СРСР: адже середній вік зміни поколінь у цьому виді озброєнь оцінюється в 15-20 років.
На даний момент в Україні ведеться розробка 60 проектів зі створення сучасних зразків озброєнь. Прибуток підприємств суднобудування й морської техніки зріс із 35 млн грн у І півріччі 2012 року до 221 млн грн у відповідному періоді 2013 року. Показники підприємств авиаційної промисловості зросли за зазначений період з 80 млн грн до 143 млн грн, прибуток спецекспортерів — з 44 млн грн до 64 млн грн.
Загалом військово-промисловий комплекс України впевнено виходить із кризи. Це підтверджують деякі показники: у 2013 році «Укроборонпром» вийшов на чистий прибуток в 10 млн грн у порівнянні з 98 млн грн збитків за аналогічний період минулого року. Концерн «Укроборонпром» поєднує близько 120 підприємств української оборонної промисловості. На думку багатьох експертів, при стабільній ситуації й підтримці з боку влади вітчизняний ВПК має велике майбутнє.
49 танків
За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, інспекція Королівської Тайської армії розпочала технічне приймання першої партії основних бойових танків «Оплот» у кількості 5 машин, виготовлених на харківському державному підприємстві «Завод ім.Малишева» у рамках контракту з тайським замовником. Вогневі й ходові випробування танків проходять на полігоні в Чугуєві у реальних умовах — зокрема, під час нічних стрільб. По завершенні випробувань буде підписаний акт технічного приймання, і «Оплоти» будуть відправлені замовникові.
Контракт між державним концерном «Укрспецекспорт» і оперативним управлінням Королівської Тайської армії на постачання 49 танків «Оплот» був укладений у 2011 році. Загальна вартість контракту склала понад $200 млн, виконувати контракт «Завод ім.Малишева» почав у квітні 2012 року. Перший серійний «Оплот» за тайським контрактом у середині нинішнього літа оглянула делегація Королівської Тайської армії на чолі з командувачем бронетанковими військами Бунсантіном Сансаватом.
Генеральний директор «Укроборонпрому» Сергій Громов заявив, що цей танк наочно демонструє виконання концерном узятих на себе зобов’язань перед Таїландом у погоджений термін. Повністю контракт буде виконаний до кінця 2014 року. Українсько-тайський контракт принципово важливий для країни й для ДК «Укроборонпром», оскільки він задіює виробничі потужності вітчизняних підприємств і дозволяє Україні розвиватися, як провідному світовому виробникові й експортерові військової техніки.
В останні роки Україна активно розвиває військово-технічне співробітництво з Таїландом. Обсяг укладених у 2006-2011 роках і реалізованих сьогодні контрактів на поставку тайській стороні української бронетехніки (зокрема, БТР-3Е1 і «Оплотів») перевищує $0,5 млрд.
Вихід основного бойового танка української розробки «Оплот» на ринок Південно-Східної Азії є визначною подією. Тамтешні країни приділяють якісному озброєнню своїх армій найпильнішу увагу. Є всі підстави сподіватися, що тільки-но українські 55-тонні машини добре зарекомендують себе в джунглях Таїланду, як з регіону надійдуть нові замовлення на виробництво військової техніки.