Українські музиканти повертають до життя забуті партитури
Два нових видання представить відоме видавництво «Музична Україна» у рамках Міжнародного музичного фестивалю «Vivat, Academia-101» 1 грудня
До слухачів у Великому залі Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського повертається Концерт для фортепіано Левка Ревуцького у першій редакції.
Нагадаємо, що твір було написано в у 1934 році. Перше його виконання було піддано нищівній критиці та звинувачено у «формалізмі» тодішніми ідеологами музикознавства. Довгі роки твір вважався втраченим і тільки у 2009 році партитуру концерту, котра була передана Левком Миколайовичем колезі по консерваторії, професору з вокалу Ернсту Бергу, було повернуто в Україну. Тож, з нагоди 125-річчя з дня народження Левка Ревуцького, за програмою «Українська книга», було видано оригінальну версію першої редакції Концерту, який представляє одну з вершин української симфонічної музики ХХ століття. Його виконає лауреат міжнародних конкурсів Роман Рєпка у супроводі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України.
Певні знаки і символи можна побачити і в презентації нової монографії «Історія української музичної культури. Погляд крізь віки» докторів мистецтвознавства, професорів Національної музичної академії імені П.І. Чайковського Лідії Корній та Богдана Сюти. Адже українська музична культура вперше за часів Незалежності розглядається як цілісний процес від витоків до сучасності.
У програмі вечора також прозвучить фортепіанний Концерт № 4 Людвига ван Бетховена з каденцією до першої частини Миколи Лисенка, створеної під час навчання в Лейпцизькій консерваторії. Твір опрацював і підготував до друку відомий український композитор і піаніст Михайло Степаненко. Каденція видана видавництвом «Музична Україна» у 2009 році, а виконання всього концерту з каденцією Миколи Лисенка відбудеться вперше і диригуватиме… Микола Лисенко – правнук славетного композитора. Солістом, до речі, виступить директор «Музичної України», композитор і піаніст Богдан Кривопуст. Очевидно, непрості часи спонукають українських митців до загостреного сприйняття сучасності та заглиблення в історію.
За матеріалами facebook.com