Українські банки збільшують відсотки за депозитами
Українські банки почали збільшувати ставки за депозитами, проте відтік коштів продовжується через недовіру
Про це свідчать дані Нацбанку за поточні 10 місяців.
З початку року українці забрали майже 48 млрд грн гривневих депозитів з банківської системи (18,9% від їх обсягу). При цьому, валютні вклади знімалися ще більш масово і залишки по них зменшилися з початку року на 36,0%, або на 8,3 млрд дол. США.
Реакцією банків на ці тенденції стало підняття процентних ставок на депозити.
“Якщо говорити про те, наскільки такий відтік критичний для системи, то слід зазначити, що основну загрозу несе не стільки номінальна сума відтоку, скільки стійкість і безперервність процесу. Намагаючись утримати достатній рівень ліквідності, багато банків активно включилися в гонку процентних ставок за депозитами. При тому, що кредитування практично припинено, подорожчання ресурсу, що залучається призведе до погіршення фінансового результату по системі в цілому”, – прокоментувала Ганна Апостолова, начальник відділу рейтингів фінансової сфери IBI-Rating.
За малотерміновими депозитами в гривні строком до трьох місяців, процентні ставки в деяких банках сягають рівня 25-28% річних. В середньому ж по ринку рівень процентних ставок коливається в межах 19-21% річних. При цьому реальної альтернативи депозитам, як інструменту збереження заощаджень, в українців, як і раніше, немає.
Банківська система потребує консолідованої позиції та дій регулятора, тому що банки “ломають”, населення панікує й не довіряє банкам, і в такому випадку навіть 30+% ставки у гривнях ситуацію не врятують.
За матеріалами businessua.com
Толку з того, що банки підвищують відсотки по депозитах. Саме головне те, що вони не віддають грошей людям, які хочуть зняти їх і використати по своєму бажанню. Це значить, що такі банки є банкрутами. Один із них Дельтабанк. Цей банк нагло обманює вкладників які поклали свої гроші на рахункові рахунки, депозити, а потім термін депозиту закінчився, але людям коштів не віддають. Чому люди мають ходити і випрошувати свої кошти. Якщо не хоче банк виплачувати цих коштів, значить його потрібно об’ являти банкрутом і ліквідовувати, а співробітників і керівництво пропустити через кримінальну відповідальність, що довели банк до такого стану і заставляють людей нервувати і кланятись.