Україні – китайська гречка, а Китаю – українська соя
Україна отримала право експортувати в Китай пшеницю , сою і ячмінь. На початку вересня Китай завершив необхідні сертифікаційні процедури.
Продовольчі апетити Китаю ростуть одночасно з чисельністю населення. Тому Китай активно шукає нових постачальників олійних культур, потроху відкриваючи для себе сою з країн Чорноморського регіону. Так, Росія вже давно постачає в КНР сою, а ось для України це буде вперше.
Поза тим, Україна навесні цього року вже здійснила спробу імпортувати боби до Японії. Отже, договір з Китаєм є продовженням просування українського імпорту на схід. Експерти УкрАгроКонсалт вважають, що цей процес може змінити географію відвантажень вже найближчим часом.
Так, наприклад, після відправки перших пробних партій олії в 2009-2010 рр. , Китай, увійшовши в смак , кожного року збільшує їх кількість.
Наразі близько 70 % українського врожаю соєвих бобів відправляється на експорт. Більша частина надходить до країн ЄС, але цього року постачання зменшилося на 6% , бо збільшилися обсяги поставки в Єгипет.
Разом із попитом на сою зростає і її рентабельність для українських фермерів. Можливо, вже найближчим часом виробництво цієї культури суттєво збільшиться, як і її експорт. Таким чином, якщо Китай зацікавиться українською соєю, то в Україні розширяться посівні площі під неї.
Більш докладно насущні проблеми ринку олійних культур Чорноморського регіону обговорюватимуться на міжнародній конференції « BLACK SEA OIL TRADE 2013 : Нові ринки. Нові стратегії » , яку УкрАгроКонсалт проведе в Києві 18 вересня 2013 року.
За матеріалами ukragroconsult.com
В нашей стране, соя была бы не менее полезным продуктом. Спрос есть и у нас, а вот предложений маловато.
Кстати, о гречке, китайской. Она обрабатываеться сильными пестицидами, а в Украине санитарный контроль отсутствует. Вот и травимся помаленьку, благодаря чинушам-взяточникам.