Україна зацікавилась «кельтським тигром»
Кабінет Міністрів ратифікував Угоду про уникнення подвійного податкування між Україною та Республікою Ірландія.
Ця подія є надзвичайно важливою для інтенсифікації двостороннього співробітництва між країнами. Підписання конвенції дозволить продовжити активізацію інвестиційної діяльності в пріоритетних для обох країн сферах економіки. Зокрема, значні перспективи відкриваються у сфері ІТ-бізнесу та програмного забезпечення, оскільки Україна та Ірландія входять до десятки провідних держав світу в сегменті ІТ-аутсорсингу.
У 2013 році обсяг аутсорсингових послуг, наданих українськими компаніями, становить близько 2 млрд дол. США і досяг у цьому сегменті показників Ірландії, яка в рейтингу індексу глобалізації посідає друге місце, випередивши таких визнаних лідерів цифрових економік, як Сінгапур, США та Японія.
Також реформа системи оподаткування між Україною та Ірландією сприятиме залученню додаткових інвестицій на ринок високих технологій двох країн.
Після підписання Угоди про уникнення подвійного оподаткування, як очікують урядові аналітики, значно зросте взаємний інвестиційний інтерес бізнесменів України та Ірландії. Саме цей процес є головним у контексті Угоди. Адже Ірландія посідає 14-е місце з інвестицій в економіку України серед 128 країн. Крім того, за останні три роки товарообіг між державами подвоївся і, як очікується, досягне за підсумками 2013 року знакової позначки у 0,5 млрд дол. США.
Крім того, в Кабінеті Міністрів мають намір створити групу експертів, які вивчатимуть феномен «кельтського тигра» (так сьогодні називають Ірландію за успіхи в економіці).
Феномен ірландського економічного дива досі залишається табула расою для багатьох сучасних економістів. Приєднавшись до Спільного ринку 30 років тому, Ірландія до початку 90-х залишалася одним із слаборозвинених членів Європейського співтовариства. Але за 20 років здійснила корінну реструктуризацію внутрішнього господарства, залучила 15% усіх прямих європейських промислових інвестицій, домоглася подвоєння своєї участі в глобальній торгівлі, збільшила експорт продукції інформаційно-технологічних галузей до 40% ВВП. І демонструвала протягом десятиліття середні темпи зростання реального ВВП у 8% (найвищий показник серед країн ЄС).
Експерти зазначають, що досвід ірландського економічного дива є результатом ефективної взаємодії політичного керівництва країни між двома великими фінансовими системами світу — США та ЄС. Ця економічна модель, на думку аналітиків, може бути доцільною для України, розвиток якої має ґрунтуватися на ефективному економічному співробітництві між Європою та Російською Федерацією.