Україна встановила абсолютний рекорд із експорту зернових
Україна підтверджує свій статус світового експортера зернових. Більше того, країна продовжує нарощувати обсяги поставок цих сільгоспкультур за кордон. Аграрні аналітики прогнозують, що вже в поточному маркетинговому році Україна посяде друге місце в світі після США з експорту зерна. І для цього є всі передумови. Так, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, цього року темпи експорту зернових значно перевищили показники минулого року.
У натуральному обсязі українські аграрії відправили на експортні ринки 3,2 млн тонн зернових, що на 24% більше, ніж у 2012/2013 маркетинговому році (МР, липень 2012 р. — червень 2013).
Зокрема, більше експортовано пшениці, кукурудзи, а також олійних культур. Товаровиробникам і трейдерам вдалося збільшити поставки пшениці на 14%, ячменю — майже на 12%, кукурудзи — 42%, а також олійних — на 60%. Всього експортовано 16,4 млн тонн сільгоспкультур.
Гарною передумовою для нарощування обсягів експорту цього року став рекордний в історії України врожай зернових обсягом 63,4 млн тонн. З яких 29,7 млн тонн — це кукурудза. Попередній найбільший урожай був у 2011 році, який нині перевершено приблизно на 7 млн тонн.
За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, також цього року був і рекордний урожай соняшнику — його намолочено 10,6 млн тонн.
«До кінця маркетингового року ми плануємо експортувати до 32 млн. тонн зерна. Це є рекордом для України. Сприяло збільшенню поставок зернових за кордон відкриття нових ринків збуту, зокрема, китайського. Саме туди з наступного року почнуться відвантаження сої та ячменю, а в перспективі і ріпаку», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.
З 2013 року по червень 2014 року Україна має намір наростити поставки зернових до Китаю майже до 5 млн тонн, соняшникової олії — до 350 тис. тонн. Крім того, активно українські зернові купують країни Азії, Африки та Європи.
Так, за 10 місяців поточного року Європейський Союз придбав українських зернових та олійних на 2,2 млрд дол. США, азіатські країни — 2,4 млрд дол. США, країни Африки — на1,4 млрд дол. США.
Обсяг експорту зернових із України до країн Азії лише за 4 місяці (липень — жовтень) 2013/2014 маркетингового року (МР) становив понад 2,3 млн тонн, що в десять разів перевищує показник за аналогічний період 2012/2013 МР (230,6 тис. тонн).
Рекорд это здорово!Но когда начнут заниматься чистотой лифтов-подъездов,ямами на дорогах,качеством бензина,лекарств,смотрящими,врадиевками,крышующими милиционерами,чистотой на остановках,в маршрутках,поездах прокуренных???