Україна веде перемовини із НАСА
Україна веде активний діалог із Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) Сполучених Штатів Америки, а також з іншими країнами щодо реалізації спільних проектів у космічній галузі.
Про це йдеться у статті «Україна просуває космічну галузь в США, Росії, Китаї» американського журналу Aviation Week & Space Technology, присвяченій нещодавній зустрічі в США Віце-прем’єр-міністра України Юрія Бойка і голови Державного космічного агентства України Юрія Алексєєва з Адміністратором НАСА Чарльзом Болденом та заступником Адміністратора NASA з питань міжнародного співробітництва Майклом О’Брайеном.
«Україна є однією з кількох країн, які мають повний аерокосмічний цикл. Ми готові будувати ракети від початку і до кінця, і запускати ці ракети в космос, повністю використовуючи наше обладнання і технології… Вважаємо, що наше майбутнє лежить у розвитку глобальної співпраці з усіма бажаючими, зокрема, з США, які сьогодні є лідером у реалізації космічних програм», — цитує видання Юрій Бойко.
Урядові аналітики нагадують, що 21 квітня з Випробувального центру на острові Уоллопс у штаті Вірджинія (США) було здійснено успішний запуск ракети-носія «Антарес». Перший ступінь ракети розробили і виготовили українські підприємства — «ВО «Південмаш» і «КБ «Південне». Ці компанії уклали відповідний довгостроковий контракт до 2018 р. із Національним управлінням аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА). Реалізація науково-технічного співробітництва оцінюється в 1,9 млрд дол. США.
Як зазначає видання Aviation Week & Space Technology, сьогодні Україна активно співпрацює з провідними космічними державами та бере участь у реалізації багатьох міжнародних проектів у сфері освоєння космосу.
Серед них — «Циклон-4 » — спільний з Бразилією проект по запуску ракети-носія українського виробництва з бразильського космодрому Алкантара. За словами глави Держкосмосу Юрія Алексєєва, будівництво нової ракети-носія йде швидкими темпами на українському КБ «Південне», наземні випробування ракети-носія запланували провести до кінця поточного року.
Мне просто интересно, тот дебил который это писал в курсе, что в украинском языке нет слова “перемовини”?