Україна та Швейцарія – лідери рейтингу доходів населення
Credit Suisse помістив Україну в список найбідніших держав світу. Гірше за нас, вважає швейцарський банк, живе хіба що Центральна Африка
За підрахунками дослідницького інституту швейцарського банку Credit Suisse, середньорічний дохід дорослого українця не перевищує 5 000 доларів. Таким чином, серед 200 держав, які досліджували аналітики Credit Suisse, Україна виявилася однією з найбідніших – поруч із Молдовою, Білоруссю, Болівією та половиною країн Африки.
Найбагатшими ж, як і треба було очікувати, виявилися самі швейцарці (середній річний дохід – 514 000 доларів), австралійці ($403 000), норвежці ($380 000) та люксембуржці ($350 000). Далі йдуть мешканці США, Швеції, Франції, Сінгапуру, Бельгії та Данії ($250–300 000).
Таким чином, якщо вірити результатам досліджень, українці є більш ніж у 100 разів біднішими за швейцарців. Але статистика – наука не дуже точна: наприклад, досі невідомо, як треба було правильно рахувати середній дохід населення Чукотки – з Абрамовичем чи без. Бо надто вже різниця велика. Судячи з результатів, швейцарський банк рахував нас «без Абрамовича» – оскільки, за іронією долі, насамперед у Швейцарію працелюбні українські мільярдери, наче бджілки до вулика, зносять плоди своїх праведних і неправедних трудів. Це стосується не тільки фігурантів списку Forbes на кшталт Ахметова та Коломойського (останній, як відомо, з батьківщини Вільгельма Телля взагалі не вилазить – там і мешкає), а й діячів рангом нижче. Насправді мало кому з українських політичних діячів удавалося уникнути підозр щодо причетності до тих чи інших рахунків у швейцарських банках: згадаємо лише славнозвісні мільйони Балоги, якими свого часу Москаль так довго довбав екс-соратника Ющенка.
Тоді справа з балогиними мільйонами, начебто покладеними на рахунки у швейцарських банках за фальшивим паспортом, скінчилася нічим. Бо Швейцарія свято береже банківську таємницю та «своїх» не здає. А цікаво було б подивитися на реальну цифру «українських» вкладів у Швейцарії та поділити її на кількість дорослого населення України. Бо ще невідомо, хто б тоді виявився статистично багатшим: швейцарець чи українець?
Некоректний переклад означеного звіту (Global Wealth
Report 2013). Означені цифри стосуються не річного доходу, а “household wealth”, тобто загального достатку родин. На жаль, навіть в найрозвиненіших країнах середньорічний прибуток не сягає сотень тисяч доларів.