Україна стане світовим лідером з експорту кукурудзи
Стати одним зі світових лідерів з експорту кукурудзи Україні допоможуть узгоджені дії Уряду та аграріїв. Перші результати взятого на підвищення експортного потенціалу агропромислового комплексу (АПК) країни урядового курсу — зростання на третину експорту кукурудзи в 2013 році
На 3 млн тонн більше кукурудзи продали вітчизняні аграрії торік за кордон порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року. Усього обсяг поставок становить 9,5 млн тонн цієї культури. За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, котрий підводив експортні підсумки року, кукурудза залишається для України основною експортною культурою.
«До нового року аграрії поставили на зовнішні ринки 9,5 млн тонн кукурудзи нового врожаю. Тобто більш ніж на 3 млн тонн більше порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року», — сказав Міністр.
Також глава відомства додав, що кукурудза користується високим попитом на світових ринках. Тому Україна продовжить розширення ринків її збуту і пошук нових у 2014 році. «Таку високу динаміку ми повинні зберегти і після нового року. Адже загалом ми плануємо експортувати кукурудзи близько 19–20 млн тонн. Це рекорд для України, який дозволить вийти на 3 місце серед провідних постачальників цього виду зерна у світі», — зазначив Міністр.
У листопаді та грудні за кордон було продано по 3,6 млн. тонн цієї культури. Решту експортованих культур було вивезено обсягом 1,8 млн тонн.
Усього в 2013 році Україна поставила на зарубіжні ринки 18,5 млн тонн зерна нового врожаю, що на 4 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. «У 2013 році ми перевиконали запланований обсяг експорту зернових. Це дуже важливо, так як є показником організації роботи вітчизняної зернової логістики», — зазначив Микола Присяжнюк.
«Наше зерно сьогодні висококонкурентне на ринку. Тому ми і надалі працюватимемо над відкриттям нових ринків. І Україна вже довела, що відіграє велику роль у забезпеченні світової продовольчої безпеки. Наступного року ми будемо працювати над закріпленням таких позицій», — додав він.
Загальний обсяг зовнішніх поставок української сільськогосподарської продукції за січень-листопад 2013 року дорівнював 15,4 млрд дол. США. За даними Мінагрополітики, експорт агропродукції до країн СНД становив 3,4 млрд дол. США, до країн Європейського Союзу — 4 млрд дол. США, до країн Азії — 5,3 млрд дол. США.
Уряд невпинно працює над розширенням географії поставок українського зерна, що є досить легким завданням, адже його якість доведена високим попитом. Зокрема, Україна стала третьою країною в світі, яка отримала офіційно дозвіл на постачання зернових на найбільший ринок світу — китайський. Вже наразі вітчизняні аграрії поставляють до Піднебесної кукурудзу, в найближчому майбутньому в цю країну продаватимуться соя, ячмінь, пшениця та ріпак. За словами експертів, попередні підсумки поставок Україною до КНР продукції АПК становлять приблизно 800 млн дол. США. Як зазначають урядові аналітики, такий обсяг більш ніж у 10 разів перевершує обсяг поставок у 2012 році, коли він ледве сягав 70 млн дол. США.
За прогнозами Мінагрополітики, обсяг експорту до Китаю цього року зросте до 2–2,5 млрд дол. США, а в 2015 р. — до3,5–4 млрд дол. США.
ВПЕРЕД В СРЕДНЕВЕКОВЬЕ !!!
ЗАЧЕМ ТЕПЕРЬ НУЖНЫ ИНЖЕНЕРЫ И ПРОГРАММИСТЫ???
КАК СКАЗАЛ ГАСПИДАР БЕРИТЕ ЛОПАТЫ И САДИТЕ КАРТОШКУ БУДЕМ ПЕРЕГОНЯТЬ АМЕРИКУ