Україна на півдорозі до спрощення віз з ЄС
Уряд продовжує роботу зі спрощення візового режиму між Україною та країнами Європейського Союзу. Нашій країні необхідно прийняти ще два закони, щоб перейти до наступного етапу в цьому напрямі.
«У нас залишилися два питання, які ми повинні найближчим часом вирішити. Перше — це зміни до законодавства про боротьбу з корупцією. Ці зміни вже готові, і вони вже подані до Верховної Ради. Друге — ми знайшли компроміс у питанні про дискримінацію. Ми вже погодили цей варіант з Комісією Євросоюзу. Сподіваюся, цей законопроект також можна буде розглянути в Парламенті десь до середини лютого», — заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв.
Урядові аналітики зазначають, що основними вимогами Єврокомісарів є сучасні біометричні паспорти, в яких на спеціальному чіпі зберігаються дані про людину — ім’я, прізвище, фотографія, скани відбитків пальців або сітківки ока. Також серед вимог ЄС — захищені кордони і поліпшення у сфері захисту прав людини.
При цьому створення законодавчої бази є першим етапом візового плану, тоді як реалізація задекларованих норм — друга його частина.
Нагадаємо, що 1 липня набула чинності Угода про спрощення візового режиму між Україною та Європейським Союзом, яка була ратифікована ще 18 квітня Радою міністрів ЄС. Зокрема, згідно з документом, перелік громадян, які зможуть отримати візи в спрощеному режимі безкоштовно, збільшується до дев’яти категорій.
Зміни стосуються представників громадських організацій; технічного персоналу, що супроводжує журналістів; водіїв, що перевозять міжнародний вантаж; близьких родичів громадян, які проживають на території країн-членів ЄС і які є громадянами однієї з країн ЄС; представників релігійних громад; учасників офіційного транскордонного співробітництва з ЄС; учасників офіційних освітніх програм обміну та участі в семінарах, курсах, конференціях; працівників, які беруть участь у міжнародних виставках, конференціях і семінарах.
При цьому зрушення є вже сьогодні. Наприклад, Італія лише за липень-жовтень поточного року збільшила кількість віз, виданих громадянам України, більш ніж на 30%, і водночас зменшила число відмов у візах. Як заявив директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга, така динаміка свідчить про позитивні наслідки дії Угоди між Україною та ЄС про додаткове спрощення оформлення віз, яка набула чинності 1 липня 2013 року. За його словами, італійські представники підтвердили, що громадяни Уєкраїни не становлять ні міграційної, ні загрози безпеки для Італії та інших країн ЄС.
Також заявила про намір лібералізувати візовий режим з Україною і Чехія. А польські консульства тільки за перші шість місяців 2013 року видали в Україні майже 326 тис. віз, що на 4,5% більше, ніж за перше півріччя 2012 року.
Торік Греція та Іспанія за підсумками 2012 року стали лідерами зі зростання числа виданих українцям шенгенських віз.
Як підкреслюють міжнародні експерти, з 2014 року будуть вживатися заходи щодо спрощення візового режиму для українських громадян, що мають бажання відвідати європейські країни. На думку західних аналітиків, запускати процес візової лібералізації для України необхідно дуже швидко, і немає ніякої логіки в тому, щоб відкладати його на довгі роки.
Почему эти свидоми гйевропейские украинцы не выйдут на гейропейский майдан и не потребует от ЕС взаимно открыть визовый режим для украинцев, (гейропейцы ведь к нам уже лет 9 ездят без виз, слабо а?? так они там все проплачены и бузят в интересах только гейропы а не в интересах Украины и её народа и кто они после этого?)))