Україна лякає інвесторів
Західні інвестори не мають упевненості в тому, що зможуть захистити свої інвестиції, які вкладені в економіку української держави.
За останні 10 років міцність фінансової системи України просто мінімальна. Національного бюджету вистачає хіба що на погашення третини короткострокового зовнішнього державного боргу.
За даними Tradeweb, прибутковість 10-річних держоблігацій зросла з 9,64% в понеділок до 10,5 % у вівторок. У квітні показник становив 7,5 %. Інвестори заклопотані такою ситуацією, про це свідчить зростання прибутковісті короткострокових цінних паперів.
Україна повністю застрягла у проблемах. На її рахунку великий бюджетний дефіцит, дефіцит зовнішньоторговельного балансу, скорочення валютних резервів та значні платежі за зовнішнім боргом.
Економіст UniCredit Деніел Вернацца вважає, що Україні буде необхідно шукати допомогу. Найбільш вірогідним є підписання угоди з ЄС та, можливо, навіть з Росією, а також звернення за допомогою до МВФ.
Голова інвестиційної компанії “Драгон Капітал” Томаш Фіала вважає, не варто очікувати дефолту, адже ситуація не зовсім погана. Для вирішення проблеми Україна має кілька підстраховок. Найдієвішою є налагодження співпраці з МВФ.
Глава іншої інвесткомпанії “Конкорд Капітал”Ігор Мазепа завірив, що існує цілий ряд рішень, цілий ряд варіантів, але вони, напевно, болісно сприймуться населенням і зашкодять рейтингу влади, але це краще, ніж дефолт. Насамперед можлива угода з МВФ.
Нещодавно рейтингове агентство Moody’s Investors Service знизило рейтинг єврооблігацій України до ” Саа1 ” з “B3 ” і помістило його на перегляд для можливого подальшого зниження. Агенство пояснює, що рішення викликане зростаючою стурбованістю відносно зовнішньої ліквідності країни, невизначеністю переговорів з МВФ і погіршенням відносин з Росією.
За рік валютні резерви України впали на 30 % – до $ 19,7 млрд на кінець серпня 2013 року, що покриває всього 2,3 місяця імпорту (2012 року).
Відносно перспектив відновлення фінансового співробітництва з МВФ агентство висловлює побоювання, пов’язані з недавнім ухваленням закону про податкові векселі , дискусіями з приводу повернення до збору на купівлю безготівкової валюти.
Також, Moody’s нагадує , що досі тривають дискусії з Фондом з приводу підвищення внутрішніх цін на газ та більш гнучкого обмінного курсу.
За матеріалами ua-ekonomist.com