Участь дітей у політичних акціях переслідується законом
Участь дітей у масових політичних акціях може переслідуватися за законом, оскільки їхнє здоров’я й життя піддаються серйозному ризику у випадку виникнення масових безладів або просто тисняви в юрбі учасників мітингів.
Про це заявив Юрій Кочевенко, заступник директора Державного інституту сімейної й молодіжної політики, коментуючи інформацію про участь дітей середнього й старшого шкільного віку у політичних акціях у Луцьку.
«Я навіть не говорю про моральний аспект того, що хтось може залучати дітей до участі в таких акціях – це просто небезпечно. Здоров’я й життя дітей піддаються серйозному ризику у випадку виникнення непередбачених ситуацій – виникнення тисняви в юрбі або зіткнень під час таких мітингів. Дорослі повинні усвідомлювати всю серйозність наслідків участі дітей у таких заходах», – сказав Кочевенко.
«Якщо дитина прийшла в школу і її звідти повели на якийсь мітинг – це вже серйозний привід для прокурорської перевірки. Представники школи – її керівництво й учителі – несуть повну відповідальність за безпеку дитини. Якщо неповнолітній у школу не прийшов, а самовільно пішов на мітинг – тут уже потрібно задавати питання батькам, куди вони дивляться і як контролюють своїх дітей, батьки відповідають за їх безпеку», – пояснив експерт, додавши, що таку ж відповідальність за неповнолітніх студентів несуть і адміністрації вишів.