У НБУ знають як боротися з доларом
Цього року позитивна тенденція з дедоларизації триває: за 10 місяців поточного року рівень доларизації депозитів знизився на 5% – до 38,6%. Про це заявив начальник управління стратегії грошово-кредитної політики генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Володимир Лепушинський.
«Це відбувається в основному завдяки тому, що вкладники віддають перевагу заощадженням саме в національній валюті. З початку поточного року за 10 місяців вкладення фізичних осіб у національній валюті виросли на 33%, у той час як в іноземній – лише на 2%. Якщо говорити про абсолютні цифри, то це 64 млрд грн у порівнянні з 2 млрд гривень в іноземній валюті», – сказав він.
Експерт констатує, що підвищення довіри до гривні є найбільш ефективним способом дедоларизациії економічних відносин в Україні.
«Громадяни не беруть на себе зайвих валютних ризиків, це обмежує їх фінансовий стан, а також фінансовий стан банків. Також це сприяє фінансовій стабільності в Україні в цілому», – додав він.
Також Лепушинський підкреслив, що НБУ стимулює банки залучати свої ресурси саме переважно в гривні. Він нагадує, що з 2008 року норми обов’язкового резервування для банків за внесками у національній валюті зберігаються на нульовому рівні, у те час як по депозитах, притягнутих в іноземній валюті, вони поступово підвищуються.
Тим часом, фінансист підкреслив, що вже більше півтора року приріст індексу споживчих цін зберігається на мінімальних рівнях, що також підвищує довіру до гривні.
А как на всю эту хрень повлияет тёмная материя Вселенной ?