У Національної гвардії з’явився двійник, який мутить воду в Криму
Щойно на сайті Укрінформу з’явилася інформація про те, що до Національної гвардії України записуються кримські татари (мовляв уже 2000 поповнили її ряди), як прес-служба Меджлісу кримськотатарського народу спростувала цю заяву з проханням достовірніше перевіряти факти. З ходу так скажемо: перевіряти інформацію – це ще півбіди. Як тут перевіриш, якщо «національних гвардій» у нас – мінімум дві! Власне й інформація про поповнення Нацгвардії кримськими татарами поступила від так званого її керівника пана Волкова. Поки в гвардії № 2 є сторінка лише на Фейсбуці, де й можна ознайомитись із заявами організації.
Інформація ж про оригінальну Національну гвардію доступна на офіційному сайті МВС України. Що цікаво – там навіть немає згадки про представництво Нацгвардії у Криму, хоча всі інші обласні центри представлені.
Не порадувала і координація дій наших гвардійців. Так, редакція ПіКу вирішила підтвердити заяву Укрінформу спочатку в київському відділенні Нацгвардії. Там нам повідомили, що ні про який кримський набір знать не знають, а за точнішою інформацією потрібно звертатися до прес-служби МВС. На наше запитання «Чи не самозванці гвардійці, що вербують кримських татар?» у прес-службі МВС відповіли, що зовсім ні, все правильно, 2000 татар уже набрали… Але попросили уточнити це в прес-службі Нацгвардії. Тільки заступник керівника прес-служби Національної гвардії Олексій Чорнобай підтвердити заяву Волкова не поспішив, обіцяючи зв’язатися з редакцією пізніше…
Не варто пояснювати, що нами у цій ситуацію рухала не звичайна цікавість. Кримськотатарський меджліс не дарма попереджає, що подібні заяви можуть лише дестабілізувати ситуацію у Криму, де будь-який озброєний спротив чи діяльність татарської самооборони можуть закінчитись людськими жертвами…
Якщо вже у Національної гвардії з’явився двійник, то все, що можна сьогодні зробити, – об’єднатися зі справжньої організацією, а координаторам їхньої роботи хотілося б побажати хоча б мінімальної узгодженості дій. Що може бути кращим за підтвердження безладу у сфері правопорядку в Україні, за паралельне існування двох-трьох організацій озброєних людей (частина з яких озброїлась самовільно!). Елементарна координація і контроль за подібними угрупованнями – це в даному випадку не бюрократія, а елементарна вимога, від виконання якої може залежати людське життя.